США готують пакет військової допомоги на $3 млрд

0
155

США надішлють Україні десятки танків Bradley.

США направлять Україні військову допомогу майже на 3 мільярди доларів у новому масштабному пакеті, який вперше включатиме кілька десятків бойових машин Bradley, заявили офіційні особи США в четвер, передає The Associated Press.

Допомога на загальну суму близько 2,85 мільярда доларів є найбільшою із серії пакетів військової техніки, які Пентагон вилучив зі своїх запасів для відправки в Україну. Допомога спрямована на те, щоб доставити українським силам якнайбільше в зимові місяці, до того, як настане весна і розпочнеться очікуване посилення бойових дій.

За словами офіційних осіб, останній пакет заходів безпеки для України, як очікується, буде оприлюднено у п’ятницю.

Також у пакет допомоги будуть включені HUMVEES, машини з протимінним захистом та захистом від засідок або MRAP, а також велика кількість ракет та інших боєприпасів.

Бойові машини Bradley – це бойові машини середньої бронетехніки, які можуть бути укріпленим транспортним засобом на полі бою. У нього гусениці, а не колеса, але він легший і маневреніший за танк. Він може перевозити близько 10 осіб і розглядається як критично важливий спосіб безпечного перекидання військ у бій.

Бронемашина з потужною гарматою виробництва BAE Systems Plc використовувалася армією США як основний засіб для перевезення військ по полях битв із середини 1980-х років.

Сполучені Штати направили Києву допомогу у забезпеченні безпеки на суму близько 21,3 мільярда доларів.

До Києва були відправлені складніші системи озброєнь, у тому числі високомобільні артилерійські ракетні системи (HIMARS) та національні передові зенітно-ракетні системи (NASAMS).

Нещодавно Сполучені Штати зобов’язалися направити ракетний комплекс Patriot для відбиття атак російських ракет і безпілотників. Навчання та іншу логістику ще потрібно опрацювати.