Американська компанія пропонує Україні безпілотники Reaper за один долар

0
85

Американський виробник зброї пропонує уряду України продати два безпілотники Reaper MQ-9 за долар, щоб допомогти країні захиститися під час підготовки до очікуваного контрнаступу Росії. За інформацією The Wall Street Journal, таку пропозицію зробив Лінден Блу, головний виконавчий директор General Atomics, яка виробляє Reapers.

Угода вимагатиме від Києва витратити близько 10 мільйонів доларів на підготовку та доставку літаків в Україну та ще близько 8 мільйонів щороку на технічне обслуговування та підтримку старих моделей безпілотників.

Пропозиція компанії-виробника включає, зокрема, і наземну станцію управління для керування безпілотниками майже в будь-якому місці.

Білий дім, який мав би схвалити продаж, відмовився від коментарів, так само, як і український уряд.

«General Atomics обговорювала потреби українських збройних сил з їхнім урядом протягом багатьох місяців і продовжує підтримувати їх усіма  можливими способами», — розповів Марк Брінклі, речник General Atomics, представники якої мали зустрічі з українською стороною.

Представник General Atomics додав, що компанія не може коментувати конкретні угоди, але там впевнені, що Україні потрібне таке обладнання, як Reaper, і якомога швидше.

MQ-9 Reaper – модульний розвідувально-ударний БПЛА армії США. Він оснащений турбогвинтовим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 400 км/год. Безпілотник може нести до 4 ракет класу «повітря – земля», 4 ракети «Хеллфайр» та дві бомби Mark 82 з лазерним наведенням

Упродовж минулого року США надали Україні понад 700 менших безпілотників, у тому числі тактичні дрони Switchblade. Їх активно використовували для захисту українських позицій.

Однак Reaper є набагато складнішим безпілотником зі значно більшою дальністю дії, швидкістю та можливостями. Він має розмах крил близько 66 футів (понад 20 метрів), може знаходитись  повітрі понад 24 години і нести бойове навантаження.

Компанія пропонує передати Україні старішу версію безпілотника, літак MQ-9A Block 1, який у випадку комерційної угоди обійшовся б у кілька мільйонів доларів за штуку.

Безпілотники можуть використовуватися для збору розвідданих, а також для спостереження та розвідки, однак також можуть нести боєприпаси.

Згідно з пропозицією, компанія також готова оплатити витрати на навчання персоналу для керування безпілотниками на заводі в Каліфорнії, що належить General Atomics. За оцінками компанії, уряду в Києві доведеться заплатити General Atomics за підготовку літаків до бойових дій, а потім — за відправку їх в Україну. Загалом сума становить близько 10 мільйонів доларів. Ще вісім мільйонів на рік коштуватимуть запчастини та обслуговування БПЛА.

Безпілотник Reaper, як і також виготовлений General Atomics Gray Eagle, дозволить українським силам захисту завдавати удари та стежити за російськими військами з більш безпечної відстані.

Раніше Білий дім чинив опір спробам надати літаки Gray Eagles, які зараз експлуатуються армією США, через побоювання, що чутлива технологія на борту літака, зокрема камера камеру, може потрапити до рук росіян у випадку збиття апарату.

Безпілотниками Reapers, які є більшими та мають більше корисного навантаження, користуються зараз ВПС США.

Продаж дронів вимагатиме від адміністрації Байдена схвалення передачі технології Україні. Однак General Atomics пропонує продавати Reapers безпосередньо уряду України, а не через уряд США.

Восени минулого року представники американського Конгресу звернулися до глави Пентагону Ллойда Остіна з проханням пришвидшити постачання України передових ударних дронів MQ-1C Grey Eagle та MQ-9A Reaper.