Джонсон у США закликав Захід надати Україні усю необхідну зброю

0
152

Колишній очільник уряду Великої Британії Борис Джонсон, який наразі перебуває у Сполучених Штатах заявив 1 лютого, що Україні потрібно більше допомоги і всього необхідного для оборони і звільнення свої територій. Про це він повідомив в ефірі Fox News.

Коментуючи надання Україні бойових літаків F-16, Джонсон наголосив, що Україна потребує усіх видів озброєння

“Все, що я скажу, це те, що кожного разу, коли ми говоримо, що буде помилкою надавати такий-то один предмет зброї, ми в кінцевому підсумку робимо це, і це закінчується тим, що це правильна річ для України”, — зазначив експрем’єр.

“Я пам’ятаю, як мені казали, що це була погана ідея дати їм протитанкові ракети. Насправді вони були незамінні, і Сполучені Штати – за часів Дональда Трампа – надали їм також і Javelin. Вони були незамінні в боях для відбиття російських танків”, — розповів Джонсон.

“Люди казали, що не треба давати HIMARS. Я пам’ятаю, як сперечалися про реактивні системи залпового вогню, РСЗВ. Насправді вони виявилися безцінними для українців. Те ж саме ми говорили про танки”, — підкреслив колишній глава британського уряду.

Джонсон вважає, що потрібно “заощадити час, заощадити гроші, зберегти життя і дати українцям те, що їм потрібно, якомога швидше”.

Також Борис Джонсон сумнівається, що президент Росії Владімір Путін може бути готовий перетворити війну на ядерний конфлікт.

“Він, напевно, навіть не зупинить українців, якщо зробить це – ми зануримо його економіку в такий кріогенний параліч, що Росія не зможе вийти з нього десятиліттями – тому він не збирається цього робити”, — додав він.

Нагадаємо, раніше експрем’єр Британії Борис Джонсон заявляв, що Путін погрожував йому ракетним ударом під час «надзвичайної» телефонної розмови напередодні вторгнення Росії в Україну. Тодішній прем’єр-міністр повідомив, що кремлівський диктатор сказав йому, що це “займе лише хвилину”.