Білий дім може оголосити про черговий пакет допомоги Україні

0
114

Оголошення про наступну партію військової допомоги США для України може бути зроблене вже в п’ятницю 03 лютого. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела.

За інформацією видання, новий пакет включатиме малогабаритні високоточні боєприпаси Ground Launched Small Diameter Bomb (GLSDB), дальність дії яких становить 150 кілометрів – це більше, ніж у будь-якої іншої зброї, яку США досі передавали Україні.

Очікувана поставка зброї більшої дальності відбувається на тлі повідомлень про надання європейськими союзниками сучасних бойових танків та іншої передової зброю перед очікуваним наступом Росії.

GLSDB можна використовувати з ракетних установок, зокрема з наявних в Україні систем Himars, які США вже поставили Україні. Бомба оснащена крилами, які дозволяють їй планерувати до цілі, і ракетним двигуном, що забезпечує додаткову дальність.

Це дозволяє точно наводити її на ціль: так, якби її було запущено з літака, але без ризику для пілота та з меншими витратами. Бомба також має передові системи відстеження, що робить її більш точною.

GLSDB постачатиметься через Ініціативу сприяння безпеці України, яка фінансує придбання та створення нової зброї та систем озброєння, замість вилучення із запасів США. Обладнання, що фінансується таким чином, зазвичай доставляється в Україну довше, ніж якби її відвантажували зі складів.

Нагадаємо, що 25 січня Білий дім анонсував черговий пакет військової допомоги Україні на суму в $400 млн та оприлюднив його вміст.