США оптимізують процес закупівлі зброї

0
70

Американські військові експерти схиляються до думки, що бюджет Пентагона на 2024 рік передбачатиме додаткове фінансування на придбання більшої кількості боєприпасів протягом наступних кількох років, оскільки США та їхні союзники повинні поповнити власні арсенали та одночасно допомагати Україні захистити себе від російської агресії.

Збройні сили США відповідно до повноважень, наданих Конгресом, розпочинають довгострокову програму закупівлі боєприпасів та компонентів і матеріалів, які використовуються для їх виробництва. Головна причина нарощування виробництва полягає у часовій невизначеності тривалості конфлікту в Україні. Також очікується, що Пент

І хоча американське міноборони не оприлюднює дані про запаси боєприпасів, але, за повідомленнями в засобах масової інформації, у США зменшується кількість деяких високоточних систем озброєння та боєприпасів. Водночас представники оборонного відомства стверджують, що допомога США Україні не зашкодила бойовій  готовності країни. Обсяг поставок зброї в Україну змінив погляди фахівців США та НАТО щодо реальної кількості боєприпасів, які використовуються у сучасній війні. Зокрема, у Брюсселі постійно наголошують, що Альянс збільшить свої зусилля щодо створення належних запасів боєприпасів.

Окремо треба зазначити, що лідери ЄС також розглядають питання про закупівлю 155-мм артилерійських снарядів.

На сьогодні армія США вже суттєво прискорила плани модернізації державних заводів, які виробляють звичайні боєприпаси та активно інвестує кошти у приватний сектор, який задіяний у цьому виробництві. Представники Пентагона усвідомлюють, що загальне збільшення кількості боєприпасів вплине на здешевлення вартості одиниці виробу, що дозволяє заощадити кошти платників податків.

І нині США наполегливо намагаються знайти баланс між збільшенням необхідних фондів і наглядом за витратами. Але Конгрес погоджується з зусиллями Пентагона щодо виробництва та накопичення більших запасів боєприпасів.

Валерій Гастинщиков