Пошкодження американського безпілотника було узгоджене Кремлем

0
127

Агресивні дії російських військових винищувачів проти американського військового безпілотника над Чорним морем у вівторок були схвалені найвищим керівництвом Кремля, повідомляє NBC News із посиланням на трьох близьких до розвідки офіційних осіб США.

За даними розвідки, російські літаки скинули реактивне паливо на MQ-9 Reaper ймовірно для того, аби збити дрон з курсу або вимкнути його можливості спостереження.

«Це був намір російського керівництва діяти агресивно під час перехоплення», — сказав один із чиновників.

Джерело не підтвердило наявність даних, що такі дії були узгоджені безпосередньо Путіним, інші офіційні особи відмовилися надавати деталі, крім того, що рішення було прийняте на «найвищому рівні».

Російський реактивний літак фактично зачепив гвинт безпілотника, втім Москва це заперечує. Деякі офіційні особи США вважають, що це сталося ненавмисне і було помилкою пілота.

Троє представників оборонного відомства та один представник адміністрації Байдена також заявили, що росіяни вже досягли району, де впав MQ-9 Reaper. Вони активно шукають уламки за допомогою кораблів і літаків, але США наразі не бачать ознак того, що їм вдалося їх знайти.

Джерела, знайомі із даними розвідки, також повідомили, що  США навряд чи намагатимуться відновити залишки розбитого безпілотника, оскільки вжили заходів, щоб дистанційно знищити на ньому програмне забезпечення, що не дозволить Москві отримати жодної секретної інформації навіть якщо вони відновлять частини дрона.

Джон Кірбі, речник Ради національної безпеки, заявив в інтерв’ю NBC News, що росіяни навмисно намагалися наблизитися до безпілотника.

«Ми не знаємо, наскільки навмисним було зіткнення з дроном. Цілком можливо, що це була просто необачна, некомпетентна авіаційна дія пілота», — сказав Кірбі.

США вважають, що Росія знайшла в Чорному морі уламки збитого американського розвідувального безпілотника, повідомляє CNN із посиланням на поінформоване джерело.  За даними джерела, знайдені рештки — це уламки скловолокна або невеликі частини дрона MQ-9 Reaper.

У середу Росія дісталась місця падіння американського розвідувального безпілотника в Чорному морі, приблизно в 115-130 кілометрах на південний захід від Криму.

Водночас, адміністрація Байдена заявила про те, що можливість отримати будь-яку конфіденційну інформацію із залишків літака неможливо.

Після зіткнення американського безпілотника з російськими винищувачами рано вранці у вівторок оператори вжили заходів для видалення чутливого програмного забезпечення дрона до того, як він впав у Чорне море.

«Що б не залишилося, що б не спливло — це будуть залишки корпусу, не більше. Нічого з начинки безпілотника, що мало б для росіян значення з точки зору реінжинірингу чи чогось подібного там немає», — повідомив Джон Кірбі.

У Міністерстві оборони РФ запевняють, нібито американський безпілотник MQ-9 Reaper, який вранці 14 березня було збито російським винищувачем Су-27 у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, насправді сам спричинив свою аварії, а політ здійснював із «порушеннями».

За даними видання NBC News, агресивні дії російських військових винищувачів проти американського військового безпілотника над Чорним морем у вівторок були схвалені найвищим керівництвом Кремля.