У Палаті представників США заслухають інспекторів стосовно контролю за допомогою Україні

0
172

29 березня в Палаті представників США відбудуться слухання щодо нагляду, прозорості та підзвітності допомоги Україні. Про це оголосив голова Комітету Палати представників у закордонних справах Майкл МакКол, йдеться на офіційному сайті Комітету.

Свідками на слуханням виступлять заступниця генерального інспектора, яка виконує обов’язки генерального інспектора Державного департаменту США Діана Шоу, виконуюча обв’язки заступника генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку Ніколь Ангарелла та генеральний інспектор Міністества оборони США Роберт  Сторч.

Республіканська партія послідовно виступає за встановлення механізмів більш пильного нагляду за військовою та економічною допомогою Києву.

Зокрема, конгресмени-республіканці Майкл МакКол і Майк Роджерс у січні підтримали Спільний стратегічний план нагляду на 2023 фінансовий рік щодо допомоги Україні та  оприлюднили заяву на підтримку посилення нагляду за допомогою, яку Вашингтон надає Києву.

Водночас, МакКол є представником Республіканської партії старого гарту, що бачить у Росії одвічного противника США, якого слід тримати під контролем, і з ентузіазмом підтримує продовження допомоги Україні у війні проти агресора.

20 березня стало відомо, що Сполучені Штати Америки виділяють додатковий пакет військової підтримки для України на суму в 350 мільйонів доларів.

До вересня 2023 року США мають намір виділити Україні додатково 7,4 млрд доларів.