Російська агресія є гострою загрозою для США

0
206

Державний секретар США Ентоні Блінкен, під час слухань щодо проєкту бюджету США – 2024 у сфері зовнішньої політики в Сенаті, заявив, що російська автократія та її повномасштабне вторгнення на територію України є безпосередньою загрозою для інтересів Сполучених Штатів.

“Цей бюджет допоможе нам просунути наше бачення й вирішити питання, які є найбільш важливими для американського народу, підготувавши нас до відповіді на дві основні групи викликів”, – зазначив Блінкен.

За його словами, першу групу викликів створюють стратегічні противники США. Це включає “безпосередню, гостру загрозу, яку являють собою автократія та агресія Росії, найбільш руйнівна й жорстока агресія проти України”. Крім того, в цьому контексті Блінкен згадав “довгостроковий виклик з боку Китайської Народної Республіки”.

Друга група викликів для США, додав державний секретар, спричинена глобальними випробуваннями, зокрема кліматичною кризою, міграцією, продовольчою та енергетичною безпекою, пандеміями. Це, за його словами, “безпосередньо впливає на життя та засоби до існування американців і всіх людей у всьому світі”.

Раніше, державний секретар США Ентоні Блінкен закликав світ не сприймати “мирний план” Китаю, адже, ймовірно, цими ініціативами Пекін хоче заморозити війну в Україні.

Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що після видачі ордеру від МКС на арешт президента Росії Владіміра Путіна, європейські країни, які підписали Римський статут мають затримати кремлівського диктатора, якщо той приїде із візитом до однієї з країн. Про це повідомляє Європейська правда.

“Я вважаю, що кожен, хто є учасником (Міжнародного кримінального – Ред.) суду й має певні зобов’язання, повинен виконувати свої зобов’язання”, – зазначив Блінкен, коментуючи питання, чи мають в Європі затримати Путіна, якщо він вирішить туди поїхати.

Державний секретар, водночас, відповів ухильно на питання, чи чекала б та сама доля російського президента, якби той приїхав до США.

“Не можу говорити наперед, тому що, очевидно, треба розглядати закони, а ми, як ви знаєте, не є учасником Міжнародного кримінального суду. Тому я б не хотів це обговорювати”, – додав він, припустивши, що Путін навряд чи планує приїхати у США найближчим часом.

Раніше, на тлі новини про видачу міжнародного ордеру на арешт кремлівського диктатора Владіміра Путіна, міністр закордонних справ Бразилії Мауро Вієйра заявив, що російський президент ризикує бути заарештованим у його країні, адже Бразилія поважає та дотримується рішень Міжнародного кримінального суду.