Майкл Помпео відвідав Київ

0
229

4 квітня 2023 року Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із делегацією політиків, бізнесменів і представників благодійних організацій Сполучених Штатів Америки, очолюваною колишнім Державним секретарем США Майком Помпео.

Вітаючи делегацію в Києві, Глава держави наголосив на важливості таких візитів і зустрічей, які є потужним сигналом підтримки українців у нашій боротьбі за свободу та демократію.

«Радий бачити, що ви приїхали зі своїми друзями, – сказав Президент, звертаючись до Майка Помпео. – Усебічна американська підтримка надзвичайно важлива для нас».

Володимир Зеленський також подякував усьому американському народу.

«На жаль, війна триває вже понад рік, і ми раді, що Сполучені Штати поруч і разом із нами борються за спільні цілі. Ми відчуваємо і двопартійну підтримку, і підтримку з боку Білого дому», – наголосив Президент.

Під час зустрічі Глава держави запросив американський бізнес активно інвестувати в Україну.

«Ми відкриті для цього, готові надати вам повне сприяння. Для нас це дуже важливо», – зазначив Володимир Зеленський.

Він поінформував про можливості розвитку бізнесу у сферах будівництва, сільського господарства, ІТ-технологій тощо.

Президент також акцентував на важливості продовження й посилення оборонної допомоги та спільного розвитку оборонних технологій з урахуванням досвіду, набутого Україною під час війни.

«Інвестуйте в бізнес, бо бізнес – це те, що створює робочі місця. Ми зацікавлені в тому, щоб люди могли знайти роботу, а бюджет отримував надходження для посилення наших спроможностей на полі бою», – резюмував Глава держави.

Також було обговорено низку інших актуальних питань, зокрема рух України в НАТО, важливість подальшого посилення санкційного тиску на РФ.

Володимир Зеленський відзначив діяльність американських благодійних організацій, представники яких були присутні на зустрічі, що зосереджена на допомозі переміщеним особам, відбудові зруйнованого житлового фонду, наданні медичної допомоги, забезпеченні питною водою та продуктами тих, хто потребує цього найбільше.

Як повідомила пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ), Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та Майкл Р. Помпео, колишній Державний секретар США, 3 квітня 2023 року в одному із лікувальних медичних закладів Києва відвідали захисників України, які отримали поранення на полі бою, захищаючи Батьківщину від російського агресора, й зараз проходять реабілітацію.

Поранені військовослужбовці радо зустріли Предстоятеля Православної Церкви України та високоповажного гостя зі Сполучених Штатів Америки, який прибув із делегацією до Києва.

Предстоятель Помісної Церкви насамперед подякував новітнім героям за захист Батьківщини, духовно підтримав їх, та висловив тверду віру в перемогу України.

«Завдяки вашому героїчному подвигу та завдяки підтримці наших міжнародних друзів ми маємо зараз свободу і єдину українську державу. На нашому боці правда, а де правда там Бог і завжди буває перемога. Ми постійно молимося за вас і я бажаю, щоби Господь і надалі давав сили й терпіння йти до нашої повної перемоги. Нехай Господь і надалі благословляє нашу Україну та Сполучені Штати Америки, всіх людей доброї волі. Слава Україні!», – зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

Після спілкування із захисниками України Блаженнійший Митрополит Епіфаній провів сердечну зустріч з Майклом Помпео (Державний секретар США 2018-2021 рр.) та делегацією, яка завітала у Київ. У зустрічі також взяв участь офіцер Служби військового капеланства КМС ЗСУ протоієрей Олег Скнар.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній висловив вдячність пану Помпео, з яким знайомий особисто, та в його особі американському народу, який допомагає українцям в цей непростий час. За працю на благо України та захист релігійної свободи Предстоятель нагородив Майкла Помпео найвищою відзнакою – Хрестом Православної Церкви України, а учасників американської делегації – медалями «Хрест свободи».

«Дух має властивість перемагати навіть найсучаснішу зброю. Ми встояли і я переконаний, що ми морально перемогли. Світ повинен зберегти той порядок, завдяки якому збудовані міжнародні відносини та архітектура безпеки. І ми відчуваємо підтримку Сполучених Штатів Америки та раді, що маємо двопартійну підтримку. Тому ми впевнені у перемозі правди та демократії. Зло завжди буває переможене», – наголосив Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель Православної Церкви України обговорив з американською делегацією й інші питання, які становлять предмет спільного зацікавлення.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»