США допоможуть економіці України

0
248

12 квітня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль взяв участь у круглому столі міністерського рівня на підтримку України, який відбувається в межах Spring Meetings групи Світового банку та МВФ.

Захід відкрив онлайн-виступ Президента України Володимира Зеленського.

«Щоб люди поверталися в Україну, щоб агресор програвав не лише на полі бою, а буквально в усьому, нам потрібне погодження програми підтримки для покриття першочергових проектів швидкого відновлення», – наголосив Глава держави.

Зі свого боку Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підкреслив, що відновлення України розпочинається вже зараз і Уряд не буде для цього чекати завершення війни.

«У 2023 році на проекти швидкої відбудови потрібно $14 млрд. Ведемо перемовини з партнерами, аби залучити всі необхідні кошти вже влітку цього року. Так зможемо виконати всі завдання в п’яти пріоритетних галузях відновлення», – відзначив очільник українського Уряду.

Денис Шмигаль також заявив, що довгострокова підтримка від міжнародних партнерів у розмірі 115 млрд доларів не тільки забезпечить фінансову стабільність в Україні, але і посилає чіткий сигнал Росії, що союзники України підтримуватимуть нас стільки, скільки

Денис Шмигаль також провів зустріч із керівництвом Світового банку. У зустрічі також взяли участь голова Національного банку України Андрій Пишний та Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Під час зустрічі Денис Шмигаль разом із Керуючим директором Світового банку з питань операційної діяльності Анною Б’єрде підписали угоду про надання гранту Мультидонорського цільового фонду для відновлення енергетики України. Сума гранту складе 200 мільйонів доларів.

За словами Дениса Шмигаля, відновлення України розпочинається вже цього року, і енергетика — один із пріоритетів.

«Залучені від Світового банку кошти будуть направлені на відбудову електричної мережі та систем теплопостачання в Києві, Харкові, Миколаєві, Сумах та містах Чернігівської області. Цієї зими ми перемогли Росію у битві за світло й уже зараз готуємося до наступного опалювального сезону», — наголосив Прем’єр-міністр України.

У межах програми відбудови Україна та Світовий банк також активізують три проекти: у сфері енергетики — проект Re-Power, у сфері транспортної інфраструктури — проект RELINC, у сфері охорони здоров‘я — проект Heal Ukraine.

Денис Шмигаль підкреслив, що відновлення України стане найбільшим проектом відбудови в Європі з часів Другої світової війни і Україна зараз мобілізує підтримку партнерів для його реалізації.

«З представникам Світового банку ми обговорили спільну роботу в рамках Фінансового Рамштайну, а також підготовку проекту страхування воєнних ризиків для іноземних інвестицій. Це ключовий інструмент, аби залучити ці інвестиції вже зараз, не чекаючи завершення війни», — розповів очільник українського Уряду.

Денис Шмигаль подякував Світовому банку за підтримку України та програми відновлення, яку реалізує Уряд.

Уряд України уклав Меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією США з розвитку (DFC) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо залучення інвестицій в Україну. Документ на полях Spring Meetings у Вашингтоні підписали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, адміністратор USAID Саманта Пауер та головний виконавчий директор DFC Скотт Нейтан.

«Приватний капітал є невід’ємною складовою відновлення та сталого зростання України. Тому іноземні інвестиції будуть одним із драйверів нашої економіки. Україна має широкі інвестиційні можливості, які дадуть змогу розкрити економічний потенціал. DFC та USAID допоможуть залучити приватні інвестиції в сектори, які мають першочергове значення для економіки», — наголосив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль подякував США, DFC та USAID за партнерство та допомогу на шляху економічного відновлення.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»