Представниця США в ООН відвідає Бразилію, обговорить війну РФ проти України

0
160

Постійна представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд вирушила до Бразилії в понеділок, 1 травня, сподіваючись налагодити відносини Вашингтона з президентом Луїсом Інасіо Лулою да Сілвою після його суперечливих заяв про війну РФ проти України та роль США. Про це повідомляє France 24.

Лінда Томас-Грінфілд зустрілася з високопосадовцями в Бразилії у вівторок, 2 травня. Американські чиновники наполягають на тому, щоб вона більше зосередиться на широкій співпраці між двома країнами, а не на суперечливих заявах Лули.

У середу Томас-Грінфілд вирушила до Сальвадору, щоб висвітлити роботу з розбудови расової рівності.

Лула вступив на посаду президента в січні, після перемоги над Жаїром Болсонару, чиї розлючені прихильники організували протести в столиці Бразилії, не погоджуючись із результатами виборів.

Лула зустрівся з Байденом під час візиту до Білого дому в лютому, але минулого місяця його суперечливі коментарі потрапили у заголовки газет після поїздки до Китаю, де він заявив, що Сполучені Штати, які надали Україні зброю на мільярди доларів, «заохочують війну».

Пізніше Лула пояснив, що він засуджує вторгнення РФ, але Білий дім звинуватив президента Бразилії в тому, що він «повторює російську і китайську пропаганду». При цьому коментарі Лули схвалила РФ, нещодавно Бразилію відвідав глава МЗС Росії Сєргєй Лавров.

Американський чиновник заявив, що Томас-Грінфілд «перевірить» позицію Бразилії щодо війни РФ проти України.

«Наша позиція полягає в тому, що низка країн у всьому світі, включно з Бразилією, можуть зіграти позитивну роль у спробах покласти край цьому конфлікту. Але ми повинні переконатися, що будь-який мир буде справедливим і міцним, з дотриманням принципів суверенітету і територіальної цілісності», – сказав чиновник США на умовах анонімності.

Сполучені Штати також просять Бразилію видати ймовірного російського шпигуна Сєргєя Черкасова, який видавав себе за бразильського студента у Вашингтоні і збирав інформацію про Україну.

Бразилія проголосувала на Генеральній Асамблеї ООН за засудження вторгнення Росії в Україну – на відміну від інших держав, що розвиваються, зокрема, Індії та Південної Африки, які наполягали на нейтральній позиції. Але країна відкинула заклики запровадити санкції проти РФ або надати зброю Україні.

Бразилія є діючим членом Ради Безпеки, і її роль отримає ще більше уваги пізніше цього року, коли країна змінить Індію в ролі голови G20.

Працюючи зі Сполученими Штатами, Лула ніколи не соромився виокремлювати себе і заявляти про дипломатичну роль Бразилії. Наприкінці терміну перебування на посаді президента у 2003-2010 роках він пішов наперекір Вашингтону, намагаючись знайти рішення щодо ядерної програми Ірану шляхом переговорів.

У новому дослідженні про держави з невизначеною позицією, які можуть формувати світовий порядок, що все більше визначається суперництвом між США і Китаєм, йдеться про те, що Бразилія має «значні активи», які дають їй важелі впливу.

Бразилія є великим експортером сільськогосподарської продукції, а також володіє передовими технологіями і майстерним дипломатичним корпусом, йдеться в дослідженні Німецького фонду Маршалла.

Бразилія прагне перестрахуватися і відкидає те, що її вибір партнерів має бути взаємозаперечним, навіть якщо загалом вона підтримує світовий порядок, заснований на правилах, який просувають США, пише у звіті колишній американський політик Вільям Макілхенні.

Раніше повідомлялося, що Луїс Інасіо Лула да Сілва запропонував Україні віддати Росії Крим, бо вважає, що це гарантуватиме досягнення миру. У Міністерстві закордонних справ нашої держави наголосили, що Київ не торгуватиме територіями в обмін на «мир».