У Пентагоні не проти передачі F-16 Україні іншими країнами 

0
115

Представники Пентагону заявили, що не будуть заперечувати проти передачі винищувачів F-16 Україні третіми країнами. Про це сказав Politico неназваний представник американського міноборони.

Видання зазначає, що хоча Білий дім неодноразово відкидав можливість відправлення F-16, він ніколи не виключав схвалення їхньої передачі третьою країною.

На прохання прокоментувати можливість відправки Україні F-16 іншими країнами представник Пентагону послався на статтю видання, опубліковану в січні 2023 року, в якій інший анонімний посадовець відомства сказав: «Я не думаю, що ми проти» ідеї передачі третіми країнами. Водночас, за його словами, такого рішення ще не ухвалено.

До речі, міністр оборони Ллойд Остін оголосив у середу, що вищий посадовець Пентагону з питань політики Колін Каль в липні залишить свою посаду. Варто зазначити, що наприкінці лютого цього року Колін Каль заявив, що вважає недоречним надання Україні винищувачів F-16.

Спікер Об’єднаного комітету начальників штабів США полковник Дейв Батлер заявляв раніше, що надання Україні необхідної кількості літаків F-16 потребує більших фінансових ресурсів, ніж наразі виділив уряд США, і це ускладнило б постачання ППО та артснарядів для потреб Сил оборони.

Задля отримання сучасних винищувачів Україні потрібно почати розбудову відповідної логістичної складової та підготовку пілотів. Про це під час брифінгу в Одесі повідомив колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер.

«Завжди будуть посилання на те, що необхідно навчити пілотів та розбудувати логістику. Ми мали зробити це ще минулого року, тож не можна більше зволікати та потрібно робити це вже зараз», – заявив Волкер.

Він також додав, що винищувачів МіГ-29, які передають Польща та Словаччина, для перемоги Україні недостатньо.

А тим часом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не має жодного сумніву, що авіаційна коаліція сформується цього року. Про це глава української дипломатії сказав в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

«Можу вам теж трішки підняти лаштунки: є країни, які, в принципі, сказали, що будуть готові надати ці західні літаки в складі відповідної коаліції. Це все у результаті міжнародних контактів Президента і всіх нас, хто працює на дипломатичному фронті», – сказав Кулеба.

Він зауважив, що партнери сприйняли логіку України, щоб спочатку навчати пілотів, аби не гаяти час, коли рішення про надання літаків Україні буде ухвалене. Міністр зазначив, що ключовим пріоритетом для країни є F-16, але держава не скасовує опції інших літаків.

«Авіаційна коаліція сформується точно цього року. Я тепер не маю у цьому жодного сумніву, а коли фактично вже західні літаки з нашими пілотами будуть контролювати українське небо, це питання потребує додаткової відповіді. Але коли сформується коаліція, то це відбуватиметься дуже-дуже швидко», – наголосив глава МЗС України.

Нагадаємо, 15 травня після зустрічі з Премʼєр-міністром Великої Британії Президент Володимир Зеленський анонсував важливі рішення щодо авіаційної коаліції.

Уряд Британії оголосив, що цього літа розпочнуться навчання українських пілотів.