Нова військова допомога від США сприятиме захисту українських портів

0
228

Сполучені Штати Америки ввечері середи, 19 липня, офіційно оголосили про виділення додаткових 1,3 мільярда доларів на новий пакет оборонної допомоги для України. Відповідний список озброєнь і техніки опублікувало Міністерство оборони США.

Згідно з переліком, у межах короткострокової, середньострокової та довгострокової підтримки наша держава отримає:

чотири системи ППО NASAMS і боєприпаси;

152-мм артилерійські снаряди;

ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням TOW;

безпілотники Phoenix Ghost і Switchblade;

високоточні авіаційні боєприпаси;

засоби протидії БпЛА та радіоелектронної боротьби;

обладнання для розмінування;

150 бензовозів;

115 тактичних автомобілів для буксирування та перевезення техніки;

50 тактичних транспортних засобів для відновлення техніки;

обладнання для посилення безпеки портів і гаваней;

тактичні захищені системи зв’язку.

Також йдеться про спрямування грошей на продовження діяльності з навчання, технічного обслуговування та підтримки українських сил.

У Пентагоні уточнили, що додаткова допомога надаватиметься в межах Ініціативи сприяння безпеці України, що передбачає закупівлю зброї у виробників та партнерів для відправки ЗСУ. Оголошення означає початок процесу укладення відповідних контрактів щодо пріоритетних військових засобів.

“Цей пакет підкреслює продовження зобов’язань США задовольнити нагальні потреби України шляхом надання критично важливих можливостей у короткостроковій перспективі, а також щодо розбудови стійкої спроможності Збройних Сил України захищати свою територію та стримувати російську агресію в середньостроковій та довгостроковій перспективах”, – зазначили в американському Міноборони.

Новий пакет американської військової допомоги для України допоможе захистити портову інфраструктуру. Про це повідомила прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр.

«Пакет, який включає додаткові артилерійські снаряди та обладнання для розмінування, а також безпілотні літальні комплекси та обладнання, допоможе Україні краще захистити свої порти. Ці можливості будуть ставати дедалі більш важливими, особливо зараз, коли Росія вийшла із «зернової угоди» та відновила атаки на портові міста, які ми побачили за останні два дні», — зазначила Карін Жан-П’єр.

Міністр оборони Олексій Резніков подякував США за пакет додаткової допомоги Україні у сфері безпеки й оборони на загальну суму 1,3 мільярда доларів. Про це він повідомив у твіттері.

«Ми зробили свій вибір: ми віддані перейняттю стандартів, найкращих практик і зброї НАТО. Наші партнери підтримають нас у цьому починанні. Оперативна сумісність щодня наближає нас до перемоги. Дякую моєму колезі та другу Міністру оборони США Ллойду Остіну і американському народу за черговий пакет безпекової допомоги», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський наголошував на тому, що потрібно посилювати захист українських міст і портів за допомогою нових сучасних систем ППО, у яких розташована стратегічно важлива інфраструктура, зокрема й та, що забезпечує експорт аграрної продукції на світовий ринок.