США пишаються, що стоять поруч з Україною у боротьбі проти Кремля

0
221

Сполучені Штати Америки солідарні з Україною під час святкування 32-ї річниці своєї незалежності. Такими словами розпочав своє привітання глава Пентагону Ллойд Остін.

«Український народ надихнув світ своєю мужністю та рішучістю відстоювати своє право жити у суверенній, демократичній та вільній країні. Протягом останніх 18 місяців Росія вела проти України широкомасштабну, неспровоковану та невиправдану війну. Війна за вибором кремля вбила тисячі ні в чому не винних українців, призвела до переміщення мільйонів переселенців і навмисно завдала терору та травм українським чоловікам, жінкам і дітям. Проте український народ залишається незламним, і Україна відважно відбивається, щоб відвоювати свою суверенну територію та захистити своїх громадян. Сполучені Штати пишаються тим, що стоять поруч з Україною, і ми продовжуватимемо забезпечувати її тим, що їй потрібно для боротьби за свою свободу», — зазначив Ллойд Остін у привітанні.

Він підкреслив, що під керівництвом Президента США Джо Байдена вдалося створити сильну глобальну коаліцію на підтримку України та виділити понад 43 мільярди доларів на безпекову допомогу, яка була критично важливою для допомоги Україні після того, як Росія почала своє безрозсудне та беззаконне вторгнення.

«Ми забезпечили протиповітряну оборону для захисту українського неба, а також артилерію, танки, бронетехніку та пов’язані з нею боєприпаси, протитанкову зброю тощо, щоб допомогти захисникам України протистояти російській агресії. Для підтримки нинішнього контрнаступу України наш останній пакет допомоги включав такі ключові можливості, як додаткове обладнання для розмінування, бронетехніку та артилерійські снаряди. Країни доброї волі з усього світу також активізувалися, щоб засудити напад Росії на міжнародну систему правил і прав, й невідкладно надали необхідну допомогу Україні. Близько 50 країн Контактної групи з питань оборони України, яку я збираю, об’єдналися, щоб виділити понад 32 мільярди доларів на безпекову допомогу для підтримки оборони України», — наголосив Міністр оборони США.

Він додав, що у День Незалежності України Сполучені Штати залишаються непохитними у своєму зобов’язанні гарантувати, що українці зможуть святкувати ще багато разів. І підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно в боротьбі за свою безпеку та свободу.