Сенатори США перебували з візитом в Україні

0
212

23 серпня 2023 року Президент Володимир Зеленський провів зустріч з американськими сенаторами Річардом Блюменталем, Ліндсі Гремом та Елізабет Уоррен, які перебувають з візитом в Україні.

Глава держави високо відзначив наявну в Конгресі США двопалатну та двопартійну підтримку України й висловив окрему подяку Президенту Сполучених Штатів та всьому американському народу за лідерство в оборонній і фінансовій допомозі нашій країні.

«Ми щиро вдячні Президенту США, Конгресу, усьому американському народу за допомогу, яка нам надається», – сказав Володимир Зеленський.

Він поінформував співрозмовників про ситуацію на фронті й наголосив на пріоритетності питання подальшого посилення системи української обороноздатності.

Було відзначено важливість початку процесу передачі Україні літаків F-16, тренування пілотів та подальшої підтримки з боку Сполучених Штатів Америки в цьому питанні.

Того ж дня заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Андрій Шевченко провів зустріч із делегацією Конгресу США на чолі з сенатором Річардом Блюменталем, повідомляє офіційний сайт МО України.

Українська та американська сторони обговорили поточну ситуацію на передовій, перспективи її розвитку, а також нагальні потреби ЗСУ для перемоги у війні Росії проти України.

Андрій Шевченко подякував сенаторам США за сталу й непохитну двопалатну підтримку українського війська за різними напрямами, а також за ту роль світового лідера, яку відіграють Сполучені Штати в питаннях підтримки України.

«США – ключовий союзник України. Ваша військова допомога є одним з головних чинників для наших успіхів у війні з російським агресором. Завдяки цьому, Україна залишається незалежною і продовжує свою історичну боротьбу з ворогом. Зараз Сили оборони України ведуть важкі бої за кожен клаптик нашої землі, витісняють росіян з оборонних позицій, знищують їхні укріплення. За звільнені метри українських територій наші захисники платять велику ціну. Ми працюємо над отриманням від партнерів подальшої підтримки в озброєнні, засобах розмінування, а також засобах ураження дальнього радіусу дії. Україна робить усе, щоб не тільки звільнити власні території, а й вибудувати міцну міжнародну без пекову архітектуру. Зробимо все, аби Росія на десятиліття вперед не змогла становити будь-яку загрозу для Європи і світу в цілому», – наголосив Андрій Шевченко.

Представники Конгресу США висловили переконання, що Україна обов’язково переможе Росію за підтримки США й інших міжнародних партнерів та збереже своє гідне місце в системі міжнародних відносин.

«Ми продовжимо підтримувати український народ й надалі. Ця підтримка має двопартійний й довгостроковий характер. Україна може розраховувати завжди на нашу допомогу. Будемо й надалі вашими надійними друзями в Сенаті США для забезпечення українських воїнів усім необхідним заради перемоги. Віримо у звільнення усіх тимчасово окупованих українських територій», – наголосив глава іноземної делегації Річард Блюменталь.

Також сторони обговорили питання реформування та розвитку оборонної сфери в цілому й Збройних Сил України, зокрема.