Байден у День Незалежності України оголосив про нові санкції проти причетних до примусового вивезення українських дітей

0
199

Президент США Джо Байден у День Незалежності України оголосив про нові санкції проти причетних до примусового вивезення та депортації українських дітей.

Як зазначено в заяві Байдена, оприлюдненій на сайті Білого дому, США працюють із країнами в усьому світі, щоб притягнути російські сили до відповідальності за воєнні та інші злочини, які вони вчинили в Україні.

“Це включає насильницьке вивезення тисяч українських дітей до Росії. Цих дітей вкрали в батьків і тримали окремо від своїх родин. Це неприпустимо. І сьогодні ми оголошуємо про нові санкції, щоб притягнути до відповідальності винних у цих примусових переміщеннях і депортаціях та вимагати повернення українських дітей до їхніх родин”, – заявив лідер США.

Він зазначив, що в той час як президент РФ Володимир Путін продовжує свою жорстоку війну, щоб “стерти незалежність України і силою перекроїти карту нашого світу, американці в усій країні єдині з народом України”.

Байден запевнив, що Сполучені Штати продовжуватимуть роботу разом із партнерами в усьому світі, щоб підтримати здатність України захистити себе від агресії Росії, обстоювати засадничі принципи Статуту ООН і допомагати українському народові будувати безпечне, процвітаюче й незалежне майбутнє.

Байден наголосив, що США разом із партнерами в Європі підтримують Україну в її боротьбі за свободу зараз і допомагатимуть їй у довгостроковій перспективі.

“Я щиро сподіваюся, що наступного року українці зможуть відсвяткувати свій День Незалежності в мирі та безпеці, знаючи, як їхня надзвичайна мужність надихнула світ. Нехай День Незалежності України стане нагадуванням про те, що сили темряви та панування ніколи не загасять полум’я свободи, що живе в серцях вільних людей у всьому світі”, – підсумував Байден.

Міністерство фінансів США в четвер повідомило, що внесло до санкційних списків щодо Росії 11 фізичних і дві юридичні особи.

Під санкції, зокрема, потрапила Аймані Кадирова – мати глави Чечні Рамзана Кадирова. Санкції запроваджено і проти Громадського фонду імені Ахмата Кадирова, де вона обіймає посаду президента.

До санкційних списків потрапили також міжнародний дитячий центр “Артек” і його директор Костянтин Федоренко.

Крім цього, під американські обмежувальні заходи потрапили уповноважена з прав дитини в Калузькій області Ірина Агєєва, уповноважена з прав дитини в Ростовській області Ірина Черкасова, уповноважена з прав дитини в Бєлгородській області Галина П’ятих, а також так звана міністр освіти і науки Запорізької області Олена Шапурова.