США долучаються до підготовки українських пілотів на літаках F-16

0
493

Міністерство оборони США навчатиме українців пілотувати та обслуговувати винищувачі F-16 найближчими місяцями. Про це із посиланням на речника Пентагона генерала Пета Райдера повідомила пресслужба Міністерства оборони США.

Як очікується, навчання почнеться в жовтні на базі Національної гвардії Морріс в Тусоні, штат Аризона.

«Навчання (українських військовослужбовців — ред.) під керівництвом США відбуваються на підтримку міжнародних зусиль з розвитку та зміцнення довгострокової оборони України. Навчання, яке проведуть Сполучені Штати, доповнить навчання пілотів і персоналу з технічного обслуговування F-16, яке вже триває в Європі, і ще більше поглибить нашу підтримку коаліції з підготовки F-16 під керівництвом Данії та Нідерландів», — сказав Пет Райдер.

Він додав, що, оголошуючи про тренування, США запобігають будь-яким обмеженням можливостей тренування в Данії та Нідерландах, щоб забезпечити якнайшвидше відправлення літаків в Україну.

За його словами, Україна остаточно визначить кількість пілотів, які потребуватимуть навчання.

Підготовка включатиме серію курсів, починаючи від базової льотної підготовки до навчання основам винищувача, використання зброї, бойового маневрування та тактичних перехоплень серед інших концепцій.

Підготовка більш досвідчених пілотів може бути завершена приблизно через п’ять місяців.

Перед льотною підготовкою пілоти пройдуть мовну підготовку на авіабазі Лакленд у Сан-Антоніо, штат Техас, починаючи з вересня. Мовна підготовка забезпечить пілотів володінням достатніми мовними навичками, аби вони могли повністю зрозуміти складності та спеціальну англійську, необхідну для керування літаком.