Новий пакет військової допомоги США Україні на $250 млн включає боєприпаси, техніку, запчастини та навчання

0
134

США оголосили про новий пакет додаткової військової допомоги Україні на суму $250 млн, який охоплює різні боєприпаси, техніку і запчастини до неї, а також навчання персоналу.

“Сьогодні ми оголошуємо про наступний пакет військової допомоги, щоб допомогти Україні захистити свою територію і свій народ. Цей пакет містить важливі можливості, які допоможуть Україні на полі бою”, – йдеться в заяві державного секретаря США Ентоні Блінкена, оприлюдненій на сайті Державного департаменту США у вівторок.

За його словами, до складу пакета допомоги входять ракети АІМ-9М для систем протиповітряної оборони, боєприпаси до ракетних систем HIMARS, 155-мм і 105-мм артилерійські боєприпаси, засоби розмінування, “Джавеліни” та інші протитанкові комплекси й ракети, більше як 3 млн набоїв до стрілецької зброї, машини швидкої допомоги, боєприпаси для розчищення перешкод, а також запасні частини, послуги, навчання й транспорт.

“Цей пакет озброєнь і техніки вартістю $250 млн реалізується в рамках раніше передбачених для України списань”, – наголошується в заяві.

Держсекретар наголосив, що РФ продовжує вести завойовницьку війну, яка спричинила загибель багатьох мирних жителів і змусила мільйони людей залишити свої домівки, а напади на українські порти та зернову інфраструктуру спричинили волатильність цін на ринках продовольства і зерна та погіршили голод і глобальну продовольчу безпеку в усьому світі.

“Росія розпочала цю війну і може закінчити її будь-якої миті, вивівши свої війська з України і припинивши жорстокі атаки. Доки цього не станеться, Сполучені Штати, наші союзники і партнери будуть єдині з Україною стільки, скільки буде потрібно”, – резюмував Блінкен.

Раніше представник Білого дому Карін Жан-П’єр повідомила, що влада США підготувала новий пакет військової допомоги Україні, до якого увійдуть боєприпаси, ракети для систем ППО та обладнання для розмінування.

Міністр оборони України Олексій Резніков подякував своєму американському колезі Ллойду Остіну за новий пакет військової допомоги.

Відповідний допис глава українського оборонного відомства оприлюднив у Twitter.

«Основою будь-якої військової операції є довгострокове і стабільне постачання. Підтримка Америкою української армії, яка продовжує захищати свою країну від російської агресії в найбільшій війні нашого століття, не ослабла. Дякую моєму другові Ллойду Остіну за іще один пакет допомоги у сфері безпеки!» — зазначив Олексій Резніков.