Держсекретар США Ентоні Блінкен в Києві обговорив подальшу підтримку України

0
142

6 вересня в Києві Держсекретар США Ентоні Блінкен ушанував пам’ять полеглих українських воїнів на Берковецькому цвинтарі. Його супроводжував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Держсекретар став першим колегою, який розпочав свій день у Києві з вшанування загиблих героїв на Берковецькому цвинтарі. Це знак поваги до всіх українських воїнів, які полягли за нашу свободу та право на життя», — написав глава українського зовнішньополітичного відомства у соцмережі Х (колишній Твіттер). Пізніше відбулися переговори двох високопосадовців.

Окрім переговорів з Дмитром Кулебою та Володимиром Зеленським, Денисом Шмигалем, програмою візиту також було заплановано зустрічі держсекретаря з іншими високопосадовцями та представниками громадянського суспільства.

У переддень візиту високопоставлений чиновник Держдепартаменту США розповів на брифінгу, що в Києві Ентоні Блінкен оголосить про новий пакет американської допомоги на суму понад один мільярд доларів. За його словами, візит верховного дипломата США є можливістю для Сполучених Штатів і України узгодити зусилля перед засіданням Генеральної Асамблеї ООН, яке відбудеться пізніше цього місяця.

«Українці мають важливу місію в Нью-Йорку, щоб продовжувати пояснювати — своїм союзникам і партнерам по всьому світу — що відбувається і що вони постійно потребують підтримки. І для нас важливо продовжувати очолювати ці глобальні зусилля з їхньої підтримки. Дуже важливо мати можливість проконсультуватися», — сказав високопосадовець.

Представник Держдепартаменту також сказав, що зараз слушний час «прийти і оцінити», як відбувається контрнаступ.

«Ми хочемо побачити, почути, як вони збираються просуватися вперед у найближчі тижні», — сказав він, додавши, що США бачать, що Україна досягла «деяких вражаючих успіхів на півдні, зокрема, але також і на сході останніми днями і тижнями».

«Я думаю, що найважливіше, щоб ми отримали реальну оцінку від самих українців. Ми хочемо побачити, почути, як вони мають намір рухатися вперед у найближчі тижні», — сказав високопосадовець.

Глава держави наголосив, що Ентоні Блінкен відвідує Україну втретє з початку повномасштабного вторгнення Росії. Володимир Зеленський назвав цей візит важливим проявом незмінної підтримки нашої країни та її громадян з боку Сполучених Штатів у боротьбі з агресором.

«Це важкий виклик, складний період для нашого суспільства, і я високо ціную візити американських партнерів. Дуже вдячний вам, Президенту Байдену та всьому американському народу за підтримку України», – сказав Володимир Зеленський.

Він докладно поінформував співрозмовника про ситуацію на фронті, а також про нагальні оборонні потреби українських захисників, зокрема в далекобійній зброї, артилерії та бронетехніці.

У цьому зв’язку було відзначено лідерські позиції США в забезпеченні комплексної військової, фінансової та гуманітарної підтримки.

З огляду на продовження ракетного терору з боку Росії було наголошено на необхідності зміцнення спроможностей України у ППО, адже створення надійного повітряного щита є запорукою розвитку економіки та збереження життів українців.

Глава держави підтвердив запрошення американській стороні взяти участь у Форумі оборонних індустрій, запланованому на осінь поточного року.

«Я надзвичайно вдячний за те, що США є лідером в оборонних питаннях, забезпечують консолідовану міжнародну підтримку в наданні необхідної зброї. Український народ, Збройні Сили повністю це розуміють і щиро вдячні за це», – констатував він.

Володимир Зеленський зазначив, що для України є важливою допомога Сполучених Штатів в енергетичному секторі, особливо напередодні зимового періоду.

Під час зустрічі було детально обговорено подальші шляхи реалізації Української формули миру.

Президент висловив подяку за роль США в ухваленні декларації «Групи семи» про підтримку України та відзначив початок переговорів зі Сполученими Штатами щодо підготовки проекту відповідного двостороннього договору.

Було приділено увагу питанням підготовки до ключових міжнародних заходів, а також відзначено важливість третього Саміту перших леді та джентльменів у Києві.

Відбулася зустріч й Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Державного секретаря Сполучених Штатів Ентоні Блінкена.

Сторони обговорили зміцнення економічного співробітництва, посилення співпраці з американським бізнесом та прогрес у впровадженні реформ.

«США є одним із лідерів прямої бюджетної допомоги Україні. Окрема вдячність за програму PEACE in Ukraine, яка допомагає фінансувати зарплати вчителів і лікарів», — підкреслив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр України та Держсекретар США також зосередили увагу на питанні захисту енергетичної інфраструктури. Як зауважив Денис Шмигаль, Україна максимально готується до зими та можливих ракетних обстрілів Росії по об’єктах генерації та розподілу.

Очільник українського Уряду наголосив, що наша держава високо цінує підтримку й військову допомогу США, а також подякував Ентоні Блінкену за його особисті зусилля у поглибленні двосторонньої співпраці.

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час другого дня офіційного візиту до України відвідав українських прикордонників. Відповідний допис Держсекретар розмістив у Twitter.

«Ми надаємо 300 мільйонів доларів нового фінансування правоохоронному сектору України для продовження цієї важливої роботи. Сполучені Штати залишаються єдиними з Україною», — зазначив Ентоні Блінкен.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»