Сі Бриз 23

0
162

НАТО за участі підрозділів ЗСУ розпочало навчання у дельті Дунаю

У понеділок у Чорному морі та дельті Дунаю розпочалися спільні масштабні військові навчання «Сі Бриз 23».

Як повідомило Міністерство оборони Румунії, крім військовослужбовців і техніки країн НАТО — Румунії, США, Болгарії, Туреччини, Франції, Великої Британії, в них візьмуть участь і підрозділи Збройних Сил України.

На навчаннях до 15 вересня відпрацьовуватимуть оперативну і тактичну сумісність з протидії ворожим безпілотникам, пошук і знешкодження морських мін і забезпечення свободи судноплавства.

США перекинуть у район навчань додаткові винищувачі, які потім залишаться на території Румунії. Як зазначають румунські ЗМІ, це пов’язано з тим, що в суботу під час додаткового огляду придунайської місцевості пошукові загони ВМС Румунії знайшли нові уламки безпілотника. Цього разу за 2,5 кілометра на південний схід від села Плауру. Тобто, безпілотник залетів вглиб румунської території. «Знайдені фрагменти вилучено для аналізу та технічної експертизи. Про ці знахідки доповіли президенту країни», — повідомило міноборони.

Президент Клаус Йоханніс заявив, що виявлення нових фрагментів свідчить: мало місце «цілком неприйнятне порушення суверенного повітряного простору Румунії — країни-члена НАТО. Ці напади, глибоко невиправдані, порушують норми міжнародного права і є воєнними злочинами». Він повідомив, що обговорив це в телефонній розмові з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Наразі ухвалено рішення збільшити присутність сил Альянсу в регіоні та вжити додаткових заходів для захисту повітряного простору НАТО.