Фахівці зі США спільно з лікарями ужгородського медзакладу провели 7 великих операцій військовим

0
125

До Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака вже вдруге приїздили мікрохірурги зі США. Понад півтора року американські спеціалісти проводять консультації в режимі онлайн та допомагають українським колегам у вирішенні складних випадків, діляться досвідом застосування нових медичних технік та методик. Особливо актуально це, коли йдеться про складні травми, які в умовах повномасштабної війни, на жаль, трапляються досить часто.

Про це інформують на сайті ЗОКЛ ім. Новака. Під час цього візиту фахівці зі США спільно з лікарями ужгородського медзакладу провели 7 великих операцій військовим, які перебувають тут на лікуванні, зокрема усунення післятравматичних дефектів кісток і м’яких тканин рук та ніг.

«Всі оперативні втручання спрямовувалися на те, щоб у наших бійців була можливість зберегти травмовані кінцівки. Попередньо провели обхід, відібрали найскладніші випадки, з якими на території України не змогли б упоратися і пацієнтів довелося би відправляти на тривале лікування за кордон. Операції тривали щодня, в середньому по 6 – 10 годин. Всі вони завершилися успішно, триває процес відновлення», – цитують на сайті ЗОКЛ завідувача опіковим відділенням Андрія Погоріляка. За його словами, до оперативних втручань долучалися також спеціалісти, які приїхали до нас із інших міст України – Вінниці, Києва, Львова – для обміну досвідом у лікуванні важких бойових травм.

«Хочу подякувати всім, хто долучився, колективу операційного блоку, всьому персоналу за ту допомогу, яку вони надавали для виконання цих складних оперативних втручань, а також команді відділення анестезіології, високий рівень якого відзначили наші американські та українські колеги», – додав Андрій Йосипович.

Американські мікрохірурги прибула на Закарпаття разом зі своїм куратором, директором Центру глобального здоров’я, професором патології та лабораторної медицини школи Перельмана, Пенсільванського Університету (Філадельфія) – Гленом Гаултоном. З Ужгорода він відбув у Київ, де підписав меморандум про співпрацю з міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком.

На завершення візиту директор ЗОКЛ ім. Новака Юрій Яцина подякував всім, хто долучився до оперативних втручань, та вручив куратору провідних мікрохірургів США Глену Гаултону почесну медаль Андрія Новака від «Фонду Новака» за надану допомогу в лікуванні військових. Домовилися також про розширення співпраці з іншими підрозділами хірургічного напряму Закарпатської обласної клінічної лікарні про стажуванням та обмін досвідом у медзакладах США.