Нагляд за американською допомогою безпрецедентний

0
261

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл запросив посадовця з офісу, який наглядає за американською допомогою Україні при Пентагоні, Держдепі та USAID до Сенату, щоб поінформувати сенаторів-республіканців про стан речей. Анонсуючи подію, сенатор звернув увагу, що, за попередніми даними Державного департаменту, наразі не підтверджено жодних звинувачень у неправильному використанні американської допомоги, інформує «Голос Америки».

«Сьогодні я хотів би порушити тему помилкового уявлення про те, що смертоносній допомозі США бракує необхідної підзвітності та захисту від зловживання. Сполучені Штати напевне мають глибше розуміння, як Україна використовує зброю, надану їй Сполученими Штатами та нашими союзниками, ніж це було з будь-якою іншою країною-партнером», — сказав Мітч Макконнелл 12 вересня у Сенаті. Він наголосив: «Україна — це не Ірак і не Афганістан. Це сучасна демократія, твердо віддана інтеграції із Заходом», повідомляє «Голос Америки».

«Російська ескалація минулого року привела до кардинальних політичних змін у тому, як Україна ставиться до корупції. Сьогодні корупція та нецільове використання коштів чи зброї можуть означати смерть близьких людей або поставити під загрозу підтримку Заходу. Я не кажу, що корупція зникла. Навіть у найгірших конфліктах або в найрозвиненіших демократіях людська природа залишається. Але розрахунок втрат змінився. І надійні, незалежні антикорупційні органи приводять до змін», — заявив Мітч Макконнелл.

«У нас є безпрецедентне розуміння того, як майже 30 типів західних систем озброєння та транспортних засобів використовуються Україною, часто аж до серійного номера», — наголосив сенатор Макконнелл.

Днем раніше, 11 вересня, він закликав республіканців підтримати продовження допомоги Україні, на тлі розбіжностей всередині партії з цього питання.

Виступ високопосадовця в Сенаті заплановано на 13 вересня. Коли верстався номер, з огляду на різницю в часі деталі виступу відомі не були.