Україна використає Арлінгтонський цвинтар у США як зразок для створення Національного військового меморіалу

0
184

Національне військове меморіальне кладовище створюється вперше в історії нашої держави. За основу буде взято Арлінгтонський національний цвинтар. Поховання здійснюватимуться за згодою родин полеглих захисників і захисниць України. Про це повідомив перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

«Технічно і документально роботи розпочалися. Було отримано низку технічних умов щодо проєктування Національного військового меморіального кладовища. Безпосередньо саме будівництво плануємо розпочати чим скоріше. І здачу першої черги для того, щоб проводити поховання наших полеглих Героїв  — до кінця 2023 року», —  розповів він.

Олександр Порхун нагадав, що у серпні уряд прийняв постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо проєктування Національного військового меморіального кладовища (НВМК) на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області. Це дозволить прискорити терміни створення меморіального комплексу.

«Місце розташування було обрано за такими критеріями: загальна площа земельної ділянки має бути більше ніж 100 гектарів з урахуванням санітарних норм та можливістю будівництва меморіального комплексу, зручна локація з наявним громадським транспортом, можливість проведення офіційних церемоніальних заходів», —  зауважив Олександр Порхун.

НВМК включатиме комплекс споруд та площ:  військове кладовище, музей, ритуальну будівлю, сучасний крематорій та інші необхідні споруди для організації почесних поховань. Комплекс поєднуватиме в собі як традиційні поховання, так і поховання в колумбарії.

«Наразі державною установою “Національне військове меморіальне кладовище” оголошено конкурс на ескізний проєкт. Переможець представить на затвердження Міністерству у справах ветеранів ескізний проєкт Національного військового меморіального кладовища», —  зазначив Олександр Порхун.

Державним бюджетом України у 2023 році передбачено 65 млн гривень на будівництво НВМК.