Україна отримала від США грант у розмірі $1,25 млрд

0
187

До державного бюджету України через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку надійшов грант від США у розмірі 1,25 млрд доларів. Про це інформує Міністерство фінансів України.

Зазначається, що отриманий грант спрямують на забезпечення пенсійних виплат, виплат співробітникам ДСНС, оплати праці медпрацівників, які надають послуги за програмою медичних гарантій, держслужбовців та педагогічних працівників.

Грант є п’ятою частиною додаткового фінансування, яке здійснюється у межах проєкту Світового банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine).

«Метою проєкту є часткова компенсація видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони. У 2023 році Україна отримала 9,7 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів», — йдеться у повідомленні.

Усього від початку широкомасштабної війни до держбюджету України вже надійшло 21,7 млрд доларів США від Сполучених Штатів.