Як змінилося ставлення американців до підтримки України

0
61

Американська громадськість дедалі скептичніше ставиться до допомоги Києву.

З наближенням суворих зимових місяців погляди американців на війну РФ проти України змінилися, і тепер частина громадськості США вважає, що Вашингтон робить занадто багато для допомоги Києву.

Згідно з результатами опитування Gallup, опублікованими у четвер, 2 листопада, 41% американців вважають, що США роблять “занадто багато” для допомоги Україні, порівняно з 29%, які дотримувалися такої думки в червні.

Частка американців, які вважають, що підтримка Києва з боку США є “недостатньою”, знизилася до 25% з 28% у червні. 33% респондентів, порівняно з 43% у червні, кажуть, що США роблять достатньо, тоді як 25% вважають, що США роблять недостатньо для допомоги Києву.

Як республіканці (62%), так і незалежні (44%) дедалі частіше вважають, що США роблять занадто багато для підтримки України, порівняно з тим, коли Gallup почав ставити це питання в серпні 2022 року.

Як має закінчитися війна

Ще одне ключове питання — як закінчиться війна. У серпні 2022 року більшість (66%) американців вважали, що США повинні підтримати Україну у поверненні тимчасово окупованої території, навіть якщо це призведе до затяжної війни. Підтримка цієї думки послабилася, але не змінилася повністю, оскільки 54% американців дотримуються цієї точки зору. 43% тепер виступають за те, щоб США намагалися допомогти швидко закінчити війну, навіть якщо це означає, що Україна поступиться територією Росії.

У питанні про те, як закінчити війну, відбулися значні партійні зрушення: більшість республіканців (55%) тепер віддають перевагу якнайшвидшому завершенню війни. Незалежні також помітно змінили свою позицію з цього питання і показники розділені порівну між тими, хто підтримує затяжну війну з поверненням Україні всіх тимчасово окупованих територій, і тими, хто хотів би, щоб війна закінчилася якнайшвидше. Демократи продовжують виступати за те, щоб допомогти Україні повернути тимчасово окуповані території.

Фінансова допомога та її межі

Хоча країни Європи зробили свій внесок у військову підтримку України, США надали левову частку допомоги, що стало гарячою політичною темою серед низки лідерів Конгресу, які закликають до обмеження обсягу коштів, що виділяються Києву. Сьогодні 61% американців вважають, що фінансова допомога, яку Україна отримує від Вашингтона, повинна бути обмежена, причому понад вісім із десяти республіканців поділяють цю думку. 38% відсотків американців, у тому числі 65% демократів, вважають, що США повинні продовжувати надавати допомогу доти, доки Україна про неї проситиме.

Хто перемагає у війні

І, нарешті, питання, яке Gallup почав ставити в червні цього року, – хто, якщо взагалі хтось, перемагає у війні? Сьогодні 64% американців вважають, що жодна зі сторін не виграє — це на сім відсоткових пунктів більше, ніж влітку, коли світ очікував українського контрнаступу. Цікаво, але думка про те, що жодна зі сторін наразі не перемагає у війні, є єдиним питанням, в якому спостерігається хоч якась узгодженість між прихильниками різних політичних таборів у США, з майже повною відсутністю відмінностей між демократами, незалежними та республіканцями. Однак демократи значно частіше, ніж республіканці та незалежні, вважають, що перемагає Україна, а не Росія.

 

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден намагається переконати Конгрес підтримати допомогу Україні та Ізраїлю, затвердивши новий спільний пакет підтримки на понад 105$ мільярдів, який включає понад  61 мільярд доларів Києву. Новий спікер Палати представників Майк Джонсон наполягає, щоб пакети допомоги Україні та Ізраїлю розглядались окремо.

Нещодавно на слуханнях у комітеті з асигнувань Сенату держсекретар США Ентоні Блінкен та глава Міноборони Ллойд Остін переконували законодавців підтримати додаткову допомогу Ізраїлю та Україні.