Єдине, що може зупинити агресора, — це зброя, боєприпаси та санкції

0
126

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук виступив під час Українсько-американської Конференції оборонних індустрій у Вашингтоні.

В Українсько-американській конференції оборонних індустрій у Вашингтоні також взяли участь Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, міністр оборони України Рустем Умєров та міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників заходу у відеорежимі. У зверненні він зазначив, що завдяки хоробрим українським захисникам і захисницям, зброї від партнерів і консолідації вільного світу Україна змогла захистити незалежність і звільнити приблизно 50 відсотків окупованих росією територій, а цього року виграла битву з флотом рф у Чорному морі та забезпечила роботу «зернового коридору».

«Неспровокована та невиправдана агресивна війна росії проти України змінила Європу. російське вторгнення в Україну викрило багато світових, європейських і регіональних проблем та вказало на крихкість архітектури безпеки», — наголосив насамперед Спікер Парламенту України.

Руслан Стефанчук зауважив, що нині єдине, що може зупинити агресора, — це зброя, боєприпаси та санкції: «Необхідна номенклатура відома, обсяги відомі. Потрібні рішення й дії».

«Завдяки рішучій та послідовній позиції Адміністрації США, міцній двопартійній підтримці у Конгресі й солідарності американського народу, Україна продовжує давати відсіч агресору, день за днем у тяжких боях відвойовуючи свої землі», — зазначив Голова Верховної Ради України, додавши, що найменша поступка путінському режиму підштовхуватиме його до скоєння ще страшніших злочинів проти українського народу.

Водночас Руслан Стефанчук акцентував, що саме тому Український Парламент вживає рішучих кроків, спрямованих на підтримку вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Зокрема, минулого місяця народні депутати України внесли до Бюджетного кодексу зміни, відповідно до яких податок на доходи фізичних осіб, що сплачується з Державного бюджету України, перенаправлятиметься в умовах воєнного часу на нагальні потреби — розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу та закупівлю дронів.

Водночас у вересні Парламент України постановив, що держава гарантуватиме виконавцям державних контрактів з оборонних закупівель компенсацію всіх економічно обґрунтованих витрат у межах виконання цих договорів, а також суми прибутку у складі вартості товарів, робіт і послуг оборонного призначення, відповідно до умов державних контрактів.

«росія змінює стратегію, домагаючись війни на виснаження. Важливо, щоб усі розуміли, що Україна не зможе впродовж тривалого часу протистояти такому способу ведення війни», — зазначив Руслан Стефанчук, додавши, що критично необхідним є надання партнерами та союзниками найновітніших технологічних засобів, аби переламати хід цієї війни.

Окрім того, він наголосив, що росія намагається знекровити не лише Україну, а блокуючи український експорт продовольства, випробовує рішучість цивілізованого світу й надалі підтримувати український народ: «Як і 90 років тому, росія продовжує використовувати голод, як зброю, руйнуючи інфраструктуру України, а також систему й логістичну інфраструктуру перевезення зерна з України».

«Ключ до подолання терору росії, який поширюється дедалі на більшу кількість країн, — надання Україні всіх необхідних військових інструментів для нейтралізації військового потенціалу країни-агресора», — зауважив Руслан Стефанчук. Також він додав, що необхідно позбавити державу-терориста як політичних, так і економічних можливостей сіяти хаос і руйнування в Європі та за її межами.

«Український народ довів, що має волю, силу й рішучість до боротьби за своє майбутнє у сім’ї вільних та демократичних європейських держав», — наголосив насамкінець Голова Верховної Ради України, зауваживши, що всі гілки української влади злагоджено працюють на єдину мету: зміцнення обороноздатності своєї держави, щоби наблизити її до членства у НАТО та Євросоюзі.

Руслан Стефанчук закликав керівництво Сполучених Штатів Америки та присутніх представників американського оборонного бізнесу продовжувати підтримувати Україну на цьому шляху, надаючи оборонну, економічну та гуманітарну допомогу.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся

…з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном 

У зустрічі також взяли участь Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та міністр оборони України Рустем Умєров.

Спікер Парламенту України висловив вдячність Сполученим Штатам Америки за вже надану бюджетну підтримку в понад 22 мільярди доларів та оборонну підтримку, яка вже сягнула понад 44 мільярди доларів. Він також подякував за стратегічне лідерство у питанні підтримки України.

Під час зустрічі сторони багато уваги приділили оборонним потребам України та захисту енергетичної інфраструктури. Також обговорили важливість подальшої фінансової підтримки України з боку США й подальшу законодавчу роботу в Україні щодо впровадження реформ.

Зі свого боку, Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак подякував за організацію Українсько-американської конференції оборонних індустрій, яка триває цими днями у Вашингтоні: «Цей важливий захід дасть старт активній двосторонній військово-технічній співпраці між двома країнами».

Також він зауважив, що оборонні компанії, базуючись на досвіді українських військових із застосування різних типів озброєнь у бойових умовах, за підтримки американських партнерів здатні виробити принципово кращі зразки зброї.

Насамкінець сторони окремо приділили увагу імплементації Формули миру Президента України ВолодимираЗеленського.

…з головами комітетів Палати представників Конгресу США із закордонних справ Майком МакКолом, із розвідки Майком Тернером та зі збройних сил Майком Роджерсом

У зустрічі також взяли участь Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та міністр оборони України Рустем Умєров.

Голова Верховної Ради України висловив вдячність кожному за лідерство у питанні підтримки України: «Великою мірою ваша діяльність є двигуном поставок в Україну сучасного ефективного озброєння».

У цьому контексті Руслан Стефанчук укотре закцентував на важливості фінансування додаткових видатків на допомогу Україні обсягом понад 61 мільярд доларів. Він зауважив, що це буде потужним сигналом для захисників і захисниць України, які протистоять російському агресору.

Сторони обговорили ситуацію на фронті, оборонні потреби Збройних Сил України. Зокрема, у посиленні протиповітряної оборони, збільшенні постачання далекобійних ракет, артилерійських снарядів, танків і бронетехніки, а також у передачі Україні літаків F-16.

«Україна не лише цінує надану допомогу з боку США, а й несе відповідальність за її використання й відповідне звітування. І Україна високо цінує довіру з боку партнерів і союзників», — наголосив Голова Верховної Ради України.

«Цінуємо, що обидві партії США — Республіканська та Демократична -єдині у підтримці України. Двопартійна підтримка — наша основна цінність, і ми розраховуємо на її збереження», — зауважив, зі свого боку, Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

…зі Спікером Палати представників Конгресу США Майклом Джонсоном

«Двопартійна підтримка Конгресу США — одна з фундаментальних цінностей, які має Україна. Ми дуже високо її цінуємо», — наголосив насамперед під час надважливої зустрічі зі Спікером Палати представників Конгресу США Майклом Джонсоном Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

У зустрічі також взяли участь Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та міністр оборони України Рустем Умєров.

Руслан Стефанчук зазначив, що Україна потребує подальшої допомоги США: як фінансової, так і військової. Тому Спікер Парламенту України звернувся з проханням підтримати важливі для нашої країни рішення у Конгресі США.

Окрім того, він закцентував, що швидкість просування українських воїнів на полі бою залежить від швидкості надання Україні зброї.

«Україна усвідомлює важливість допомоги США й завжди цінуватиме підтримку. Адже наші країни об’єднують спільні цінності та спільні бачення», — зауважив Руслан Стефанчук, запевнивши, що Україна готова й надалі втілювати всі важливі реформи.

Насамкінець Голова Верховної Ради України наголосив, що необхідно демонструвати єдність, передусім у боротьбі з російським агресором.

…із Сенатським українським кокусом на чолі з сенатором Діком Дурбіним

«Не можна допустити перемоги путіна, бо він не зупиниться, а продовжить свою агресію. На інші країни. Тому важливо його зупинити. Знищити його військовий та економічний потенціал», — наголосив насамперед Спікер Парламенту України.

Також він зауважив, що у своїй боротьбі Україна потребує підтримки партнерів та союзників, стратегічними із яких є і залишаються США.

«Передусім мій заклик до сенаторів — розглянути та підтримати фінансування додаткових видатків на допомогу Україні на наступний рік», — акцентував Руслан Стефанчук.

Окрім того, Спікер Парламенту України не оминув увагою ще одну важливу тему — прозорість та підзвітність усієї допомоги, що надається Україні.

Він запевнив, що Україна несе повну відповідальність за використання допомоги й надає відповідні звіти: «І найцінніше, що ми отримали від партнерів, — це довіра».

Зі свого боку, сенатори запевнили, що зроблять усе можливе, щоби допомога Україні продовжувалася.

…із сенаторами Конгресу США

У межах робочого візиту Спікер Парламенту України разом із Керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком провів зустріч із Головою Політичного Комітету республіканців у Сенаті Джоні Ернст, Співголовою Комітету із закордонних справ Сенату Джимом Рішем, Співголовою Комітету зі збройних сил Роджером Вікером, Співголовою Комітету з асигнувань Сьюзен Коллінз, Заступником лідера республіканців у Сенаті Джоном Туном, сенатором Маркуейном Малліном.

Під час розмови сторони значну увагу приділили не лише важливості подальшої фінансової підтримки України, але й ситуації на полі бою.

Голова Верховної Ради України зауважив, що українські воїни вже звільнили понад 50% раніше окупованої території: «І для просування нам потрібна зброя».

«росія прагне навʼязати свій формат війни — війни на виснаження. Ми не можемо цього допустити», — наголосив Спікер Парламенту України.

Саме тому Руслан Стефанчук закликав обʼєднуватися довкола підтримки України, а, значить, підтримки демократії.

Водночас серед нагальних оборонних потреб України він окреслив важливість надання систем протиповітряної оборони, артилерійських боєприпасів, танків та бронетехніки.

Зі свого боку, сенатори запевнили, що бюджетні процеси, які відбуваються нині у Конгресі США, не відображаються на загальному розумінні необхідності продовження надання допомоги нашій державі: «І ці процеси не впливають на наявну двопартійну підтримку України».

…із членами Палати представників Конгресу США, об’єднаними в Український кокус

Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук висловив вдячність Конгресу Сполучених Штатів Америки та всьому американському народові за допомогу, яка надається Україні.

Зокрема, за 22,9 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки, та особливо оборонну допомогу, яка сягнула вже понад 44 мільярди доларів.

«Зупинки подальшої підтримки не можна допустити, адже ми боремося за демократичні цінності, які сьогодні обʼєднують увесь світ», — наголосив Голова Верховної Ради України.

Саме тому Руслан Стефанчук звернувся з проханням невідкладно розглянути бюджетний запит Адміністрації Президента США про фінансування додаткових видатків на допомогу Україні обсягом понад 61 мільярд доларів, який є життєво необхідним для продовження звільнення України від російських загарбників.

Окрім того, Спікер Парламенту України зауважив про запити України щодо додаткової військової та оборонної допомоги, передусім — це системи протиповітряної оборони й артилерія великого радіусу дії.

Водночас Руслан Стефанчук запевнив американських колег, що Україна стоїть на незворотньому шляху реформ: «Вони потрібні нам. Україна втілює та втілюватиме всі законодавчі зміни, необхідні для поступу в ЄС та НАТО. Україна так само відкрита у питанні підзвітності за всю отриману допомогу».

Також він зазначив, що найважливішими словами, почутими під час розмови, були запевнення, що США будуть разом з Україною весь час, до спільної перемоги.

«У двобої між демократією та диктатурою має перемогти демократія», — акцентував насамкінець Голова Верховної Ради України під час робочої зустрічі із членами Палати представників Конгресу США, об’єднаними в Український кокус.

(За повідомленням прес-служби Апарату Верховної Ради України)