«Путін вбиває своїх опонентів»: Гейлі попередила Трампа 

0
68

Гейлі вважає, що Трамп зробив помилку, заявивши, що «дозволить Росії робити все, що вона захоче».

Кандидат у президенти від Республіканської партії Ніккі Гейлі заявила, що колишній президент Дональд Трамп зробив помилку, заявивши, що «дозволить Росії робити все, що вона захоче», якщо союзники не зможуть виконати зобов’язання щодо витрат на оборону.

«Чи хочемо ми, щоб НАТО платило більше? Звичайно, хочемо. Але останнє, що ми збираємося робити, це ставати на бік бандита. Майте на увазі, Путін вбиває своїх опонентів. Це помилка Трампа – стати на бік Путіна, а не наших союзників», – сказала Гейлі 12 лютого в інтерв’ю Bloomberg.

Гейлі є останнім суперником Трампа у боротьбі за номінацію Республіканської партії у висуненні на пост кандидата на вибори президента у листопаді 2024 року.

На мітингу в Південній Кароліні, рідному штаті Гейлі, Трамп заявив, що НАТО було «розвалене», поки він не змусив членів Альянсу «заплатити». Він додав, що коли один з лідерів на невстановленій зустрічі НАТО запитав, чи будуть США захищати їх, якщо вони порушуватимуть свої зобов’язання, Трамп відповів, що скаже Росії робити «все, що завгодно» з країнами, які не виконують свої зобов’язання. Коментарі Трампа викликали тривогу у Вашингтоні та деяких світових столицях.

«Ми повинні переконатися, що наш альянс міцний. Наша мета – запобігти війні. Це головне. Я маю на увазі, ви подивіться на Росію зараз. Причина, чому люди повинні турбуватися про Україну, полягає в тому, що це проамериканська, волелюбна країна. Йдеться про запобігання війні. Йдеться про те, щоб зберегти альянс сильним», – сказала Гейлі.

Раніше президент США Джо Байден назвав коментарі Трампа «жахливими і небезпечними», а генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що альянс залишається «готовим і здатним захистити всіх своїх союзників» та висловив очікування, що «незалежно від того, хто переможе на президентських виборах, США залишаться сильним і відданим союзником НАТО».

Фото: epa/vostock-photo