Більшість американців вважають Байдена та Трампа занадто старими для другого президентського терміну

0
70
Обкладинка журналу The Times

Більшість американців вважає, що чинний президент Джо Байден та його найімовірніший суперник на виборах Дональд Трамп занадто старі, щоб ще раз стати президентом країни. На це вказують дані нового соціологічного опитування ABC News/Ipsos.

Так, 59% вважають, що і Джо Байден, і Дональд Трамп занадто старі для наступного президентського терміну. Водночас 86% американців вважають, що 81-річний Байден занадто старий, щоб бути президентом ще один термін, а 59% вважають, що і колишній президент Дональд Трамп, якому в червні виповниться 78 років, занадто старий для такої посади.

Лише кожен десятий американець, або ж 11%, заявили, що жоден із них не надто старий, щоб відпрацювати ще один термін.

Соціологи зазначають, що партійність відіграє значну роль в оцінці віку кандидатів. Так, більшість республіканців (62%) вважають старим лише Байдена, тоді як більшість як демократів (69%). Серед незаангажованих у політичному плані виборців 91%  вважають занадто старим Байдена, а 71% говорять те саме про Трампа.

Опитування ABC News/Ipsos було проведено 9-10 лютого 2024 року англійською та іспанською мовами серед випадкової національної вибірки з 528 дорослих американців. Результати мають похибку вибірки 4,5%, включаючи ефект дизайну, для повної вибірки.