«Ми не допустимо, щоб Україну зруйнував російський ведмідь, який невпинно їсть, навіть коли він не голодний»

0
84

Президент України Володимир Зеленський 9 лютого 2024 року  провів зустріч із двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США на чолі з головою Постійного комітету Палати представників з питань розвідки Майком Тернером, а також конгресменами Джейсоном Кроу, Френчем Гіллом, Заком Нанном та Ебігейл Спенбергер у межах їхнього візиту в Україну.

Глава держави наголосив на важливості візиту конгресменів до України в час, коли Росія продовжує терор проти мирних міст і цивільної інфраструктури, завдаючи масованих ударів ракетами та іранськими дронами.

«Цей візит свідчить про потужну двопалатну та двопартійну підтримку України, підтверджує, що Сполучені Штати є стратегічним партнером, який допомагає нам ефективно протистояти агресору. Ваш приїзд важливий для підняття бойового духу нашого народу, особливо для тих героїв, які сьогодні б’ються на передовій», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент висловив вдячність Конгресу, обом партіям – Демократичній та Республіканській, Президенту США та американському народу за надання Україні оборонної, фінансової та гуманітарної допомоги. Володимир Зеленський окремо відзначив вагому лідерську роль Конгресу в підтримці України з перших днів широкомасштабного вторгнення. Було наголошено на критичній важливості ухвалення Конгресом пакета допомоги Україні.

«Ми не можемо зупинятися в нашій боротьбі з агресором. Щоб ця боротьба була ефективною, нам потрібна підтримка союзників, насамперед Сполучених Штатів. Переконаний, що рішення про виділення необхідної допомоги Україні буде обов’язково ухвалене Конгресом. Це зміцнить нашу економіку та Збройні Сили», – заявив Глава держави.

Під час зустрічі Володимир Зеленський докладно поінформував конгресменів про ситуацію на передовій та першочергові потреби Сил оборони України. При цьому він закликав і далі нарощувати військову допомогу задля досягнення стратегічних цілей на фронті.

Президент також зазначив, що пріоритетом залишається отримання додаткових систем ППО для ефективного захисту цивільного населення та об’єктів критичної інфраструктури. Важливим є й розвиток двосторонньої співпраці щодо локалізації спільного виробництва в Україні сучасних дронів та засобів радіоелектронної боротьби.

Відбувся змістовний обмін думками стосовно подальшого посилення санкційного тиску на країну-агресора, а також формування Конгресом правової рамки для використання заморожених російських активів для відбудови України.

Члени постійного спеціального комітету Палати представників США з розвідки Френч Гілл, Джейсон Кроу і Ебігейл Спанбергер, які прибули до Києва, запевнили, що США залишаються прихильними підтримці українців, і це послання буде донесено знову до президента України Володимира Зеленського.

“Ми знаємо те відчуття партнерства, яке необхідне, коли ви боретеся за свободу. Усі ми тут на двопартійній основі віддані цьому. І ми ще раз донесемо це послання президенту Володимиру Зеленському, що він побачить підтримку Сполучених Штатів із нашими союзниками й партнерами у всій Європі та у всьому світі, які виступають за свободу тут, і підведемо риску, що ми не допустимо, щоб цю суверенну націю зруйнував російський ведмідь, який безжалісно їсть фрукти, навіть коли він не голодний”, – сказав Гілл на брифінгу в Києві в п’ятницю ввечері.

Він також зазначив, що опитування в США свідчать, що американський народ не хоче, щоб Путін переміг в Україні.

“Народ знає, що це погано не тільки для Європи, погано для народу України, суверенітету України, а й для світу”, – додав Гілл.

Зі свого боку член комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США Джейсон Кроу наголосив, що мета візиту делегації – “послати дуже сильний і дуже простий сигнал: народ Америки підтримує Україну”.

“Ми підтримуємо Україну не тільки тому, що розуміємо, що захист свободи і демократії в усьому світі є американською цінністю, а ми підтримуємо Україну, тому що це також в інтересах Америки. З менше ніж 5% нашого річного оборонного бюджету ми допомогли Україні забезпечити стабільну і процвітаючу Європу. Ми допомогли Україні знищити понад половину російської армії. Ми допомогли Україні захистити наших союзників у НАТО”, – наголосив він.

Кроу також зазначив, що США допомогли Україні забезпечити стабільні ціни на продовольство, а також стабільні постачання продовольства у всьому світі.

“Усі ці речі відповідають інтересам американського народу, й американський народ бачить це. І ми несемо це послання назад до наших округів. Ми з нетерпінням очікуємо продовження зустрічей із президентом Зеленським та іншими посадовими особами українського уряду, щоб обговорити шлях уперед і те, що необхідно зробити для забезпечення нашого міцного партнерства і нашого міцного альянсу”, – зазначив він.

Членкиня Палати представників США Ебігейл Спанбергер також зазначила, що мета їх поїздки – донесення до українських партнерів прихильності американського народу і Конгресу подальшій підтримці України в її боротьбі за свободу.

“Інвестиції та підтримка американським народом у цій боротьбі, у цих зусиллях – це те, що ми з гордістю зробили, і я сподіваюся, що ми продовжимо це робити. Ми бачили успіхи України, яка відвоювала понад 50% земель, які Росія захопила після вторгнення два роки тому. Це вражає. Ми це бачимо, і саме з цієї причини ми хочемо продовжувати підтримувати”, – сказала вона.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»

Фото: Офіс Президента України