Британія та США об’єднані у підтримці України 

0
56

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що його країна разом із США будуть і надалі підтримувати Україну.

Про це він сказав після зустріч з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні.

«Велика Британія і США об’єднані в підтримці України в її боротьбі з агресією Путіна. Ми виступаємо за свободу і демократію, коли вони під загрозою», — написав Девід Кемерон у соцмережі Х.

Він наголосив, що разом із держсекретарем США працює, щоб зберегти життєво важливу міжнародну підтримку «для наших друзів в Україні».

«Ця підтримка лежить в основі того, що ми обидва відстоюємо», — додав британський міністр.

А тим часом Збройні Сили України отримали понад 5 тисяч автоматів АК-47, кулеметів, снайперських гвинтівок, РПГ-7 та понад 500 тисяч патронів калібру 7,62 мм.

Про це повідомило 9 квітня на своїй сторінці в мережі X Центральне командування збройних сил США.

Переданої стрілецької зброї достатньо для того, щоб забезпечити одну бригаду ЗСУ.

Ці боєприпаси були спочатку вилучені з чотирьох окремих транзитних “бездержавних” суден в період з 22 травня 2021-го по 15 лютого 2023 року.

Боєприпаси передавав Іран повстанцям-хуситам у Ємені в порушення резолюції Ради Безпеки ООН.

До речі, Сполучені Штати Америки ввели санкції проти компанії і танкерів, що перевозять зброю РФ та іранським проксі-групам на Близькому Сході. Про це повідомляє Міністерство фінансів США.

У відомстві зазначили, що під обмеження потрапила компанія Oceanlink Maritime DMCC за сприяння постачанню іранських товарів від імені генерального штабу збройних сил Ірану і міністерство оборони і тилу збройних сил Ірану.

«Ми зосереджені на тому, щоб порушити здатність Ірану фінансувати своїх терористичних посередників і партнерські групи та підтримувати агресійну війну Росії проти України», — заявив заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.

Він додав, що Сполучені Штати продовжать використовувати весь спектр своїх інструментів для боротьби з незаконними потоками фінансування, які сприяють дестабілізаційній діяльності Ірану в регіоні та в усьому світі.

Також США ідентифікували 13 суден, що перебувають під управлінням Oceanlink Maritime DMCC, і ввели проти них санкції. У Мінфіні зазначили, що судна взаємодіяли з іншими танкерами, які вже перебувають під обмеженнями.