З БЕРМУДСЬКОГО ТРИКУТНИКА НЕ МОЖЕ ВИБРАТИСЯ ЯХТА

0
473

Яхта “Скорпіус” з російсько-українським екіпажем, що здійснює навколосвітню подорож, після грози в п’ятницю, 13 липня, не може вибратися з Бермудського трикутника, оскільки вийшло з ладу навігаційне обладнання. Про це повідомив прес-секретар експедиції Анна Суботіна.
“У розпал стихії в судно вдарила блискавка, після чого вийшли з ладу майже всі навігаційні системи”, – повідомила Суботіна.
З її слів, капітан судна Сергій Низовцев вийшов на зв’язок у понеділок і повідомив, що відразу після того, як гроза вщухла, бортове обладнання і супутниковий телефон почали працювати з перебоями і перешкодами, зник інтернет-зв’язок. Ніхто з моряків не постраждав.
Крім того, весь цей час екіпаж яхти намагається вирватися з так званого Бермудського трикутника в сторону наступної точки свого маршруту – острова Ісландія. Через сильні вітри безсистемно змінюється напрямок і швидкість океанських течій, що місцями створює завихрення (вихори – ред.). Іноді зустрічна течія взагалі гальмує рух яхти.
“Не допомагає навіть включений на всю потужність двигун, тому, можна сказати, ми крутимося на одному місці, в районі 27 градусів 9 хвилин північної широти, 64 градуси 50 хвилин західної довготи”, – процитувала Суботіна слова капітана яхти, уточнюючи, що саме такі координати показує морякам єдина навігаційна система, що не вийшла з ладу на борту після попадання блискавки.
Зі слів Сергія Нізовцева, паніки на борту немає, а екіпаж не схильний вірити в легенди із загадковими зникненнями морських і повітряних суден у цьому районі в минулих століттях. Незважаючи на це, під час грози в п’ятницю 13-го в Бермудському трикутнику, всі члени команди спостерігали досить незвичайні явища в атмосфері: виростаючі з води вертикальні хмари, що нагадують туманну стіну і величезні кола, що світяться над океаном, раптово зникаючи і з’являючись.
Нагадаємо, район між Бермудськими островами, Флоридою і островом Пуерто-Ріко відомий всім мореплавцям як місце з надзвичайно складними і дуже мінливими метеорологічними умовами. Для нього характерні різкі перепади погоди, жорстокі шторми і урагани. Нерідко там виникають смерчі, утворюються поодинокі гігантські хвилі висотою 20-30 метрів, що з’являються нізвідки, а також вири.
Петро ПИСАРЧУК,
«Українське Слово»