Сенат США затвердив допомогу на майже $61 млрд для України

0
42

Сенат США схвалив пакет зовнішньої допомоги для України, Ізраїлю, Тайваню та протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 млрд. Цей пакет включає виділення майже 61 мільярда доларів для України. Про це повідомляє Сенат США.

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів віддали свої голоси «за». Проти висловилися 18 сенаторів.

Пакет допомоги включає виділення $60,84 млрд для України, 26 мільярдів доларів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Також передбачено 8,12 мільярда доларів для протидії Китаю в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Крім того, законопроєкт зобов’язує президента США негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS.

Також Палата представників США ухвалила законопроєкт про використання для України заморожених російських активів.

Президент США Джо Байден обіцяє негайно підписати схвалений Сенатом законопроєкт про надання допомоги Україні, щоб розпочати відправку зброї та обладнання вже цього тижня. Про це повідомляє Білий дім.

«Я підпишу цей законопроєкт і звернуся до американського народу, щойно він надійде на мій стіл завтра (за місцевим часом Вашингтона, тобто сьогодні — за Києвом. — Ред.), щоб ми могли розпочати надсилання зброї та обладнання в Україну цього тижня», — зазначив лідер США.

Джо Байден акцентував, що Конгрес ухвалив його закон, щоб зміцнити національну безпеку та надіслати світові повідомлення про силу американського лідерства.

Що стосується надання Україні оборонної допомоги, то це, як заявляє американський президент, — потреба нагальна.

«Цей важливий закон зробить нашу країну та світ більш безпечними, оскільки ми підтримуємо наших друзів, які захищаються від терористів, таких як ХАМАС, і тиранів, таких як Путін», — додав він.