Держсекретар США: За Україною стоїть справді глобальна коаліція

0
47

Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до України 14 травня, щоб зустрітися з українськими високопосадовцями та наголосити на незмінній підтримці України з боку Сполучених Штатів. Про це йдеться у заяві на сайті Держдепу США.

Перебуваючи в Україні, Держсекретар Ентоні Блінкен зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським, Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

«Сьогодні я повернувся до Києва, щоб продемонструвати нашу непохитну підтримку Україні, яка захищає свою свободу від російської агресії», — написав Ентоні Блінкен у соціальній мережі Х.

Ентоні Блінкен також виступив у Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського.

Сигнал стійкої та потужної підтримки

Президент Володимир Зеленський у Києві зустрівся з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном. Участь у зустрічі також узяла спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, яка входить до складу американської делегації.

Глава Української держави подякував Ентоні Блінкену за його черговий візит в Україну, який є важливим сигналом стійкої та потужної підтримки нашої країни від Сполучених Штатів. Володимир Зеленський також висловив вдячність Президентові Джозефу Байдену та його адміністрації, обом партіям і палатам Конгресу, спікерові Майку Джонсону та всьому американському народові за нещодавнє схвалення пакета допомоги для України, адже він украй важливий для українських воїнів на фронті.

«Це було для нас довгоочікуваним і дуже важливим рішенням, а зараз необхідно цю допомогу доправити якомога швидше. Пріоритет для нас — протиповітряна оборона. Уже сьогодні нам потрібні дві системи Patriot для захисту Харкова та Харківщини, бо люди постійно страждають від обстрілів і російських ракет», — зазначив Президент.

Глава держави поінформував Державного секретаря США про ситуацію на передовій, зокрема на харківському напрямку, і першочергові потреби Збройних сил України. На зустрічі детально обговорили перспективи розширення участі США в коаліції винищувачів та програм тренування пілотів, а також нагальні потреби в далекобійних спроможностях і комплектуванні додаткових бригад.

Також обговорили підготовку Глобального саміту миру, запланованого на 15—16 червня у Швейцарії. Президент наголосив, що цей світовий майданчик важливий для забезпечення стійкого і справедливого миру для України.

«Для нас важлива участь керівництва Сполучених Штатів у Саміті миру як ключового міжнародного партнера. Це сприятиме залученню якомога більшої кількості країн до цієї ініціативи, яка має закласти міцні підвалини для справедливого миру», — зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, ішлося про перспективи укладення двосторонньої безпекової угоди.

«Ми активно працюємо над фіналізацією підготовки угоди про безпекові гарантії, яка обов’язково має врахувати можливості США як найсильнішого партнера. Розраховуємо на підписання угоди невдовзі», — сказав Президент.

Окрему увагу приділили євроатлантичній інтеграції нашої держави.

«Україна розраховує на подальшу підтримку від США наших євроатлантичних прагнень, що важливо для зміцнення всієї трансатлантичної безпеки. Розраховуємо на конструктивну взаємодію в підготовці ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні в липні цього року», — наголосив Володимир Зеленський.

Зосередилися на потребі посилити ППО в Україні

14 травня відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Державного секретаря Сполучених Штатів Ентоні Блінкена. З української сторони також були присутні Міністр фінансів Сергій Марченко, Міністр юстиції Денис Малюська, заступник керівника Офісу Президента Ірина Мудра. З американської — Спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

Урядовці обговорили подробиці чергового пакета воєнної допомоги від США в розмірі 400 млн доларів.

Денис Шмигаль наголосив на потребі посилити ППО в Україні, зокрема для захисту енергетичних об’єктів. Зі свого боку американська сторона запевнила, що Сполучені Штати працюють у цьому напрямку.

Інша важлива тема діалогу — конфіскація російських активів. Україна та США шукають рішення, як використати їх на користь нашої держави.

Під час зустрічі було зазначено, що низка приватних компаній зі США зацікавлена в інвестиціях в Україну. У цьому контексті сторони обговорили створення спроможностей для інвестицій приватного сектору.

Прем’єр-міністр подякував Адміністрації Президента Джо Байдена та американському народу за потужну підтримку, яку США надають Україні від повномасштабного вторгнення Росії.

США нададуть $2 млрд у новий фонд із розвитку оборонно-промислового комплексу України

Глава МЗС України Дмитро Кулеба та Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердили міцне українсько-американське стратегічне партнерство та його вирішальну роль у підтримці стабільності та довгострокового миру в Європі.

Дипломати приділили основну увагу переговорів спробам Росії розширити війну та її постійному терору проти Харкова та регіону, ударам в інших регіонах та вздовж лінії фронту.

“Ми обговорили низку кроків для прискорення постачання військової допомоги українським солдатам, включаючи вкрай необхідні системи протиповітряної оборони Patriot. Ми маємо зірвати наступальні плани Росії”, – наголосив Дмитро Кулеба

Глава МЗС України висловив особливу вдячність державному секретарю Ентоні Блінкену за виділення 2 мільярдів доларів для створення оборонного фонду, який розширить надання зброї, інвестиції в оборонно-промисловий комплекс України та фінансування закупівель зброї у третіх країнах.

“Я ціную і поділяю чіткий сигнал державного секретаря до супротивників вільного світу: ніколи не закладайтеся проти Сполучених Штатів; ніколи не закладайтеся проти України”, – наголосив Дмитро Кулеба.

Більшість російських танків знищується українськими дронами

Фактично більшість російських танків та різної бронетехніки знищується українськими дронами. Про це заявив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров.

Він показав держсекретарю США Ентоні Блінкену одне з виробництв дронів в Україні.

Безпілотники, які там виготовляють, активно закуповує влада України та поставляє на фронт.

Також до зустрічі долучилися спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Прітцкер та посол США Бріджит Брінк.

Сторони обговорили особливості виробництва, логістику в умовах війни та локалізацію виготовлення комплектуючих для БПЛА.

Делегація побачила, як виробляють українські інновації — FPV-дрони та ударні коптери, які масово використовують на полі бою та які вже довели ефективність.

«Сполучені Штати — стратегічний партнер України, допомога якого критично впливає на ситуацію на полі бою та економічне становище держави. Партнерам важливо розуміти, що відбувається всередині української оборонної індустрії та які є реальні можливості для співпраці. Ринок швидко зростає й масштабується, нам потрібно більше інвестицій, щоб покрити потреби фронту та використовувати найновіші технології», — зазначив Михайло Федоров.

15 травня 2024 року під час пресбрифінгу держсекретар США оголосив про новий пакет допомоги на $2 млрд для оборонно-промислового комплексу. Для передачі коштів створили спеціальний фонд — Defense Enterprise Fund.

«Чіткі дії в правильний час. Дякую Ентоні Блінкену, Пенні Прітцкер та Бріджит Брінк за візит і системну непохитну підтримку України», — заявив Михайло Федоров.

Станислав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

Фото з сайтів  Офіс Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України