Єнс Столтенберг наголосив Президенту США на необхідності довгострокової підтримки України

0
50

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час зустрічі в Білому домі у Вашингтоні, округ Колумбія, з Президентом США Джо Байденом, наголосив на необхідності продовжувати довгострокову підтримку, зазначивши, що чим сильнішою буде підтримка України, тим швидше закінчиться війна. Про це інформує Генштаб ЗСУ.

У понеділок, 17 червня 2024 року, Генеральний секретар Єнс Столтенберг зустрівся у Білому домі у Вашингтоні, округ Колумбія, з Президентом США Джо Байденом, оголосивши нові цифри оборонних видатків і окресливши пріоритети для прийдешнього саміту НАТО.

Також, Генеральний секретар НАТО оголосив, що в 2024 році оборонні видатки європейських членів Альянсу і Канади зросли на 18 відсотків, «найбільше зростання за десятки років». Він також підтвердив, що 23 союзники досягнуть мети видатків на оборону у принаймні 2% ВВП. За минулі чотири роки кількість членів Альянсу, які досягають цієї мети, більше, ніж подвоїлась.

Пан Столтенберг подякував Президентові Байдену за його лідерство і рішучу відданість НАТО. Він підкреслив, що НАТО робить Америку сильнішою підтримуючи інтереси США. У відповідь на зміну безпекового середовища, союзники підготували найбільш комплексні з часів холодної війни оборонні плани, передбачивши більше військ, сил, засобів і інвестицій. Щодо України, Генеральний секретар наголосив на необхідності продовжувати довгострокову підтримку, зазначивши, що чим сильнішою буде підтримка України, тим швидше закінчиться російська війна. Він привітав десятирічну двосторонню безпекову угоду між США і Україною, і сказав, що від лідерів на Вашингтонському саміті очікується досягнення домовленості про більшу роль НАТО в координації безпекової допомоги і тренування для України, а також довгострокове фінансове зобов’язання.

Перед цим пан Столтенберг виступив з промовою в Центрі Вільсона. Він наголосив, що збереження безпечної Європи і  НАТО відповідає життєвим інтересам Сполучених Штатів.

«Це було справедливо 75 років тому, це справедливо сьогодні і буде так само в майбутньому», – сказав він.

Говорячи про стримування і оборону, Генеральний секретар підкреслив, що європейські члени Альянсу роблять набагато більше для своєї колективної безпеки. Вони набагато більше вкладають в оборону і багато цих грошей витрачають у Сполучених Штатах. Він зазначив, що із 2022 року більше двох третин європейських оборонних закупівель були зроблені у американських фірм.

Генеральний секретар прибув у Північну Америку з тижневим візитом. У вівторок він зустрівся з Держсекретарем Ентоні Блінкеном і поспілкувся із сенаторами. В середу пан Столтенберг відправився до Оттави для зустрічі з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Він повернувся у Вашингтон у четвер для зустрічі з радником з національної безпеки Джейком Салліваном і членами Конгресу США.

Фото: nato.int