ОБАМА ПРИГОСТИВ ВИБОРЦІВ ВЛАСНИМ ПИВОМ, ЯКЕ ВАРИТЬ В БІЛОМУ ДОМІ

0
209

Президент США Барак Обама продовжує готувати власне пиво у своїй столичній резиденції на Пенсильванія-авеню, 1600 і запасається ним на час передвиборчих поїздок по країні.
Про те, що Обама купив на свої гроші міні-пивоварню і встановив її в Білому домі, весь світ дізнався восени минулого року, коли президент пригостив своїм пивом американського сержанта, нагородженого медаллю за відвагу.
Коли у вівторок один з жителів містечка Ноксвілл в Огайо, де Обама зустрічався з виборцями, поцікавився, як поживає білодомівська пивоварня, президент попросив помічників принести з його автобуса пляшку і подарував її співвітчизнику. Фірмова етикетка з написом «Медовий ель з Білого дому» не залишала сумнівів у тому, де був зварений бурштиновий напій.
Після цього журналісти закидали прес-секретаря Білого дому Джея Карні питаннями на пивну тематику. Той розповів, що в Білому домі продовжують варити як світле, так і темне пиво. «Я куштував тільки світле, освіжає нормально», — зізнався Карні.
Раніше помічники президента розповідали, що в його міні-пивоварні готують пиво кількох сортів, але кожне — з медовими добавками, в тому числі «Медове світле» та «Медовий портер». Мед для них збирають з бджолиного вулика на городі, який скопала в саду Білого дому перша леді США Мішель Обама.
Своєї любові до пива Обама ніколи не приховував. Він, наприклад, відверто насолоджувався «Гінесом» під час візиту до Ірландії і кілька разів укладав з лідерами інших країн парі на ящик пива за результатами спортивних матчів. Під час передвиборчої поїздки в Огайо він також не відмовив собі в задоволенні випити келих цього напою. Щоправда, не з Білого дому, а з місцевого пабу під назвою «Заправна станція» в містечку Сідар-Фоллс, де продовжилися його зустрічі з виборцями.
Таким чином, Обама залишиться в історії не тільки як перший темношкірий президент США, але і як перший господар Білого дому, який відкрив там пивне міні-виробництво. Відомо, що перші американські президенти, в тому числі Джордж Вашингтон і Томас Джефферсон, теж були великими прихильниками цього напою і самі готували його у власних пивоварнях. Але вони — на відміну від Обами — робили це у своїх маєтках.
Оксана ХМАРНА,
«Українське Слово»