РОМНІ ВПЕРШЕ ВИПЕРЕДИВ ОБАМУ ЗА ПОПУЛЯРНІСТЮ

0
222

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Мітт Ромні обігнав за рейтингом чинного президента Америки демократа Барака Обаму, повідомляє CNN.
Згідно з опитуванням громадської думки, проведеного Pew Research, успішний виступ на теледебатах 3 жовтня приніс Ромні 49% голосів респондентів, які мають намір взяти участь у виборах. У той же час за Обаму готові проголосувати 45%. Всього серед зареєстрованих виборців за кожного з кандидатів готовність проголосувати висловили по 46% учасників опитування.
У вересні за даними аналогічного опитування Pew Research, Обама лідирував і як серед потенційних виборців (51% голосів проти 43% за Ромні), так і серед усіх офіційно зареєстрованих (51% голосів проти 42% за Ромні).
Представники Обами, коментуючи результати останньої статистики, звернули увагу на зміну партійного складу опитаних: якщо вересневе опитування складалося із 39% демократів, 29% республіканців і 30% незалежних респондентів, то жовтневе опитування складалося із 31% демократів, 36% республіканців і 30% позапартійних виборців.
У свою чергу представники штабу Ромні прийняли нові дані із натхненням: “Ми продовжуємо наполегливо працювати”.
Тим часом, за даними опитування компанії Gallup, лідерство у передвиборчих перегонах поки зберігає Обама: за демократа висловилися 50% респондентів, за Ромні – 45%. При цьому, згідно з даними Gallup, до президентських дебатів симпатії виборців були розподілені рівномірно: 47% – Обама, 47% – Ромни.
Опитування Reuters / Ipsos та інші дослідження також показують зростання популярності Ромні після дебатів.
За даними The Wall Street Journal, Обама користується широкою підтримкою серед молоді та жінок, а також серед іспаномовного населення США. У сою чергу, популярність Ромні за даними дослідження соціологічного агентства, зросла завдяки підтримці білих жінок молодших від 50 років.
11 жовтня свої дебати проведуть чинний віце-президент США Джо Байден та кандидат на цю посаду від республіканців Пол Райан. Обама та Ромні знову зустрінуться на дебатах 16 та 22 жовтня. Вибори президента США відбудуться 6 листопада.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»