США ПОРАДИЛИ ВЛАДІ ПІВНІЧНОЇ КОРЕЇ НАГОДУВАТИ СВІЙ НАРОД

0
193

Представник Держдепу США порекомендував владі КНДР, що раніше пригрозила застосувати в разі агресії ракети, нагодувати власних громадян, перш ніж хвалитися військовими можливостями.
У вівторок міноборони КНДР заявило, що в разі агресії застосує ракети, які можуть не тільки долетіти до будь-якої цілі на Корейському півострові, але також здатні вразити Японію, острів Гуам і США.
Як вважають експерти, ця заява стала реакцією КНДР на досягнення домовленості між США і Південною Кореєю про те, щоб використовувати в Кореї ракети дальністю до 800 км.
“Перш, ніж хвалитися можливостями ракет, вона (влада КНДР) повинна нагодувати своїх громадян. Це повинно стати першочерговим завданням. КНДР слід зрозуміти, що вона не досягне нічого, використовуючи погрози і провокації. Такі заяви лише підривають процес повернення до діалогу з міжнародним співтовариством”, – сказала офіційний представник Держдепартаменту Вікторія Нуланд на брифінгу у вівторок.
Вона нагадала, що резолюції СБ ООН 1718 і 1874 забороняють КНДР проводити всі роботи, що стосуються ракетної програми. Також, за словами Нуланд, домовленості США та Республіки Корея про ракети дальністю 800 кілометрів не є провокаційними.
“Вони (угоди) носять оборонний характер. Я б хотіла зауважити, що ми не змінювали радіус дії ракет з 2001 року, водночас, як КНДР явно працювала в цьому напрямку і нарощувала можливості своєї ракетної зброї. Це рішення носить оборонний характер і є за своєю суттю відповіддю (Північної Кореї)”, – сказала представник держдепартаменту.
Угода між США і Південною Кореєю за новими нормами розробки південнокорейських балістичних ракет була досягнута на початку жовтня.
Угода, що обмежує право Південної Кореї створювати балістичні ракети з радіусом дії понад 180 кілометрів і вагою боєзаряду більш як 500 кілограмів, була підписана між Сеулом і США в 1979 році.
Відтоді Південна Корея постійно просить США зняти обмеження на дальність дії її балістичних ракет для того, щоб мати можливість ефективно протистояти загрозі з боку Північної Кореї. Перша угода щодо часткового зняття обмеження була досягнута в 2001 році і передбачала ліміт дальності в 300 кілометрів.
США і КНДР формально перебувають у стані війни з 1953 року, коли було підписано угоду про перемир’я після закінчення трирічної Корейської війни. Визнаючи в ролі єдиної законної держави Республіку Корея, Сполучені Штати відмовляються від дипломатичних відносин і підписання договору про мир з Північною Кореєю, зберігаючи на півдні Корейського півострова близько 28 тисяч військовослужбовців.