МАНГЕТТЕН ПІШОВ ПІД ВОДУ: ЗАТОПИЛО ВУЛИЦІ ТА МЕТРО

0
410

Фінансовий центр Нью-Йорка Уолл-Стріт і райони нижнього Мангеттена залишилися без електрики через ураган “Сенді”.
Поки неясно, коли енергопостачання буде відновлено, зазначають ЗМІ.
“Це лякає. На вулицях немає ні світла, ні людей”, – сказала журналістам 22-річна студентка з Росії на ім’я Ілона.
Світлофори не працюють, вулиці затоплені, ними їздять спеціальні автомобілі з генераторними установками для подачі електроенергії. Влада знову відкрила міст Джорджа Вашингтона для того, щоб водії могли їздити в сусідній Нью-Джерсі.
Між тим, представник транспортного управління Нью-Йорка Кевін Ортіз повідомив, що кілька тунелів під Іст-Рівером можуть бути закриті протягом найближчих чотирьох днів. Крім того, затоплено вже сім тунелів.
Іст-Рівер – судноплавна протока між затокою Аппер-Нью-Йорк і протокою Лонг-Айленд-Саунд. Через ураган вода вийшла з берегів Іст-Рівер і затопила лінії метро і автотраси.
За словами К.Ортіза, в найближчі дні місцева влада повинна оцінити збиток, нанесений повінню, і відкачати воду. Лише після цього буде відновлено рух поїздів, зазначив він.
Разом з тим, збитки від урагану “Сенді”, який в кінці жовтня налетів на східне узбережжя США, можуть скласти близько 20 мільярдів доларів. З таким прогнозом, як передає Bloomberg, виступила компанія Kinetic Analysis. За її підрахунками, тільки 7-8 мільярдів з цієї суми припадає на застраховані збитки.
У Нью-Йорку випало більше чотирьох метрів опадів. Швидкість вітру в епіцентрі шторму досягала 130 км на годину.
Загроза оголошена на атомній електростанції “Ойстер Крик” у штаті Нью-Джерсі через підвищення рівня води в океані в зв’язку з ураганом “Сенді”, повідомляє Комісія з ядерного регулювання США (NRC).
За словами представника комісії, якщо рівень води продовжить підвищуватися, можуть бути пошкоджені насоси, які охолоджують водою використане паливо. У випадку, якщо це станеться, компанія буде охолоджувати паливо водою з пожежних шлангів.
Оксана ХМАРНА,
«Українське Слово»

Фото AP, Getty Images, Reuters