ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧУК: ЛЮДИНА ВЧАСНО НЕ ЦІНУЄ ДВІ РЕЧІ – МОЛОДІСТЬ І ЗДОРОВ’Я

0
799

melnichuk_318Медична галузь має два розгалуження: алопатична (офіційна медицина, що використовує для лікування фармацевтичні засоби, виготовлені шляхом хімічного синтезу, які зумовлюють ефекти, протилежні ознакам хвороби) і холістична (представлена нині такими її розділами, як традиційна китайська медицина, натуропатiя, гомеопатія, антропософська медицина, гомотоксикологiя, фітотерапія, народна i нетрадиційна медицина як науковий напрям, медична валеологія, психотерапія). Нині медики здебільшого не застосовують холістичних методів, тож ми живемо в період засилля алопатичної моделі медицини. Останнім часом багато говорять про те, що варто приділяти більше уваги народним методам лікування, оскільки сучасні медичні препарати є шкідливими. Розповісти про своє бачення проблеми погодився лікар ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧУК -напрапат.

—  Давненько Вас не бачила. Кажуть, у роз’їздах увесь час.

—  Доводиться часто бувати на медичних, наукових форумах.

— Либонь, щось перейняли з почутого там, чимось цікавим збагатили власну лікарську практику?

— Авжеж. Хоча мені важко буде розказати про все, що там обговорювалось, але в загальному хотів би зауважити, що надзвичайно цікаві проблеми порушувались на таких конференціях і що уже є чимало наукових вислідів і розробок, які допоможуть людству керувати процесами старіння, зарадять убезпеченню й лікуванню важких недуг.

— Зокрема?

— Приміром, використання стовбурних клітин, натуральних препаратів, які стимулюють ці клітини, біоенергетичні, імунологічні методики лікування, ензимо- й гормонозамісна терапія  в косметичній, естетичній медицині. Направду, цей арсенал за короткий відтинок часу людину практично омолоджує.

Окремо треба сказати про досягнення, які пояснюють механізми розвитку онкозахворювань, винайдення натуральних препаратів, що гальмують розвиток злоякісних пухлин. Гадаю, людство стоїть уже є на межі перемоги у боротьбі з раком, і в цьому треба завдячувати інтегративному підходу вчених до цієї проблеми.

— Нині неабиякої популярності набула альтернативна медицина.

— Дійсно, цікавий період ми переживаємо у розвитку інтегративної медицини. Мені не хочеться вживати термін „альтернативна медицина”, позаяк, вважаю, всі досягнення у царині здоров’я мають одне і те ж наукове підґрунтя, а значить,  усе спрямоване на те, аби людина не хворіла, щоб вона могла нормально функціонувати  у цей бурхливий період науково-технічного прогресу.

Інтегративна медицина ж використовує багато методів профілактики і лікування серцево-судинних недуг. Одним із таких є методика використання певних субстанцій, які зв’язують речовини, котрі відкладаються на внутрішніх стінках судин і звужують їх просвіт, спричиняючи захворювання. Субстанції, приміром, „Detoxamin”, зв’язують їх у комплекси, що легко виводяться з організму. Таким чином ми можемо очищувати наші судини без будь-якого хірургічного втручання. До речі, препарат „Detoxamin” можна придбати у нашому офісі.

— Даруйте за банальне питання. Що ж таке хвороба з Вашої точки зору?

— Хвороба — це сигнал, це наслідок порушень людиною законів Природи. Якщо, забиваючи цвях, ударити по пальцю, то виникає біль, і це сигналізує про невдалу дію. Через кілька днів біль минає — організм самовідновився. Людина, котра постійно порушує закони Природи, увесь час піддається «ударам молотка» зсередини, адже коли щодня бити молотком по пальцю, то він болітиме постійно. То давайте ж позбавимо власний організм від цієї травмуючої ситуації, тобто житимемо в злагоді із законами Природи!

Якщо людина тільки позбудеться власних шкідливих звичок, це підвищить її енергопотенціал, а якщо сюди додати тренуючий вплив фізичних управ, загартовування, гіпоксичних тренувань, то можна досягти «безпечного рівня здоров’я».

— Пане Володимире, що має робити кожен з нас, аби бути здоровим?

— Успіх цілком залежить від рішучості пацієнта взяти на себе відповідальність за своє здоров’я. Психологічно це найважчий момент — покажіть характер! Ось декілька найбільш загальних рекомендацій: відмовтесь від шкідливих звичок; виконуйте фізичні вправи щодня не менше 30 хвилин; не переїдайте, підтримуйте нормальну вагу; освоюйте гіпоксичні дихальні техніки за Бутейком чи Фроловим; проводьте загартовування; навчіться відпочивати і розслаблюватися.

Пам’ятайте, що зробити себе здоровим можете лише ви самі!

— Декілька слів про харчування в ракурсі його впливу на здоров’я.

— Комусь мої рекомендації не сподобаються, але ліки завжди гіркі. Я вважаю, що найбільш здорова їжа, це, якщо хочете, «їжа для бідних»: квасоля, боби, соя, горох, каші з усіляких злаків — вівсянки, пшона, гречки, кукурудзяної та пшеничної крупи… Хліб має бути грубого помелу. 60—70% усього раціону повинні складати овочі та фрукти. Варто різко обмежити щоденне вживання тваринних жирів, замінивши їх рослинними — соняшниковим, кукурудзяним, соєвим, а якщо дозволяють фінанси, то й оливковою олією. Після 40 років варто обмежувати тваринні білки, тобто м’ясо. Звісно, ми не ставимо собі за мету позбавити співвітчизника наших національних ласощів — сала з часником і чорним хлібом, але я можу собі дозволити це не частіше одного разу на тиждень. Ще одне: варто уникати рафінованих продуктів, позбавлених клітковини і дуже калорійних.

— А як же з продукцією кондитерської індустрії з точки зору здоров’я?

— Як правило, любов до кондитерських виробів закінчується опасистістю, а це — розкішне гніздо, із якого виростає цілий букет захворювань: гіпертонія, інфаркти, діабет, інсульти тощо. Тому перше завдання пацієнта — нормалізувати масу тіла. Як це зробити — тема окремої спеціальної бесіди.

— Ваша точка зору на голодування в його різноманітних модифікаціях?

— Тривале, понад 7 днів, голодування належить до розряду лікувальних і має здійснюватися за суворими медичними показаннями і під контролем лікаря. Одно-дводенне голодування цілком припустиме, але не варто забувати, що при цьому організм входить у режим «голодного собаки», котрий зариває кістки, попри голод, тобто рівень обмінних процесів знижується й ефект зменшення маси тіла не досягається. Щоб короткочасне голодування не стало безглуздим, у звичайні дні не варто переїдати.

— Пане Володимире, які медикаменти сучасної медицини ви вважаєте найбільш шкідливими?

— Приміром, пломби в зубах, в яких є амальгама.  За висловлюваннями доктора Хульди Хларк, ера амальгами забрала більше життів, ніж дві світові війни разом взяті.. Нині мене найбільше турбує засилля гормонотерапії. Люди не знають, що їм пропонують і як гормональні препарати впливають на організм. Скажімо, дівчатам радять вживати гормональні протизаплідні пігулки. Їх застосовує дуже багато молодих жінок, котрі ще не мають дітей. І хоч тепер можна чимало почути про те, що ці засоби не мають побічних ефектів, проте це не так. Адже, приймаючи їх, ми втручаємося в гормональну систему організму. Контрацепція – це передусім крок проти природи. І як тільки людина робить його, то відразу у відповідь отримує “по голові”. Я не відкидаю засобів захисту, але їх слід розумно вживати. Адже після гормонотерапії народжуються діти з вадами гормональної системи… Гормональні препарати використовують і дерматологи. Хворим змащують ними уражену шкіру, проте навіть маленькі дози такої мазі, всмоктуючись усередину, спричиняють руйн
ування гормональної системи.

— Гормони надходять в організм людини лише з медичними засобами?

– Руйнування гормональної системи відбувається і через харчування. Нині це стверджують чимало дослідників. Курей, м’ясо яких ми споживаємо, вирощують на стимуляторах росту, гормонах. Разом із їхнім м’ясом і ми отримуємо певну порцію цих речовин.

Візьмімо для прикладу Сполучені Штати. Чому там так багато повних людей у нас? Тому, що населення купує м’ясо курей, яким давали стимулятори росту. Коштує воно мізер. Проте шкода від такого харчування непоправна.

— Але ставлення до м’яса з давніх-давен було неоднозначним. Залишається воно таким і в наші дні.

– У багатьох країнах завдяки тому, що населення поінформоване про взаємозв’язок харчування та хронічних хвороб, значно зменшилася смертність від серцево-судинних захворювань. Так, в Австралії і Новій Зеландії, де кампанія з охорони здоров’я, зокрема нормалізації харчування, протягом багатьох років проводиться в державному масштабі, за 15 років смертність від ішемічної хвороби серця зменшилася на 40—50%. За цей же період смертність від цього захворювання в Польщі зросла на 72%. Поляки традиційно віддають перевагу жирним сортам м’яса та молочних продуктів. Досі найвищий рівень смертності від серцевих захворювань в Англії, Фінляндії, Ірландії. Воно й не дивно: рівень холестерину в сироватці крові населення цих країн настільки високий, що не менш як двом третинам дорослого населення слід рекомендувати негайно змінити раціон з урахуванням норм, установлених Європейським товариством боротьби з атеросклерозом.

За кількістю жирів, зокрема насичених, холестерину, цукру, клітковини й білків раціон японців відповідає стандартам здорового харчування, рекомендованим ВООЗ. Винятком є лише сіль. Тому цілком справедливо вважають, що історично сформована структура харчового раціону жителів Японії є однією з основних причин неухильного збільшення тривалості життя населення цієї країни.

З білками тісно пов’язані всі життєві процеси: обмін речовин, спроможність до росту, розмноження й навіть до вищої форми руху матерії — мислення. Проте організм людини практично не має резервів білків. Єдиним їх джерелом є білки у стравах, тож вони належать до незамінних компонентів раціону.

Ще чверть століття тому Академія наук США рекомендувала вживати 120 г білків на добу. 1980 року цю норму зменшили до 56 г для чоловіків і 44 г — для жінок. Нині вважається, що надмірне вживання білків призводить до різноманітних порушень — підвищення кислотності, остеопорозу, нагромадженню в організмі токсичних речовин. Надлишок білків стимулює виділення з сечею кальцію, створює додаткове навантаження на печінку й нирки.

— Десь читала, що лев, харчуючись м’ясом, спить майже 24 години на добу. Тим часом орангутанг, поїдаючи винятково рослини, спить лише шість годин. Що ж радять прихильники системи розумного харчування?

— По-перше, не їсти м’ясо регулярно. Захоплення м’ясом може призвести до погіршення загального стану й навіть авітамінозу. Адже в м’ясі немає вітамінів А, Е, С, D і воно не є збалансованим продуктом харчування. Влаштовувати безм’ясні дієти, додержуватися християнських постів.

По-друге, уникати смаженого, копченого м’яса та копчених ковбас. Перевагу віддавати вареному м’ясу. Вживати його окремо від інших продуктів. Виключити з раціону жирне м’ясо.

Онкохворим рекомендується або відмовитися від м’яса, або обмежити його до мінімуму на період лікування.

При захворюваннях серця й судин м’ясо краще замінити іншими білковмісними продуктами: рибою, яйцями, молочними продуктами (кисломолочні обов’язково), вівсяною та гречаною кашами, горіхами, бобовими культурами, соєю, пророщеним зерном пшениці, сирами, маслянкою, морепродуктами, квасолею, горохом, мигдалем, шпинатом, абрикосами, грибами, дріжджами, авокадо тощо.

— Втямки, ще знаменитий граф Каліостро сказав: «Ножем і виделкою ми копаємо собі могилу». Тож краще користуватися ложкою.

— Авжеж.

— Насамкінець. Що можете запропонувати нового у діагностиці і лікуванні недуг нашим читачам, які, певна, конче завітають до Вас на прийом?

— Проводимо аналізи на виявлення алергії до харчів. Скажімо, аналізуємо реакцію організму на алергени 50, 100, 150 різних продуктів харчування. Даємо відповідні рекомендації, якщо є алергія на якусь їжу.

А ще почали застосовувати ефірні олії як для прийому всередину, так і для інгаляцій. Це надзвичайно ефективні препарати у боротьбі з імунодефіцитними і хронічними недугами.

Використовуємо аурікулотерапію (електрична стимуляція точок на вухах), щоб вгамувати біль різного походження, а також встановити баланс в обміні речовин і позбутись шкідливих звичок – куріння і надмірного вживання алкоголю.

Днями розпочали застосовувати холодні лазерні промені при лікуванні больових синдромів.

Запровадили використання ноотропів. Ці європейські ліки ефективно зараджують покращенню пам’яті,  корисні дітям з проблемами у навчанні, вельми доречні для відновлювальної терапії після інсультів і травм головного мозку, при різних станах агресії і збудження, для лікування хвороби Паркінсона.

Покращились комп’ютерні біорезонантні методики апаратів “Діакор” і “LSA“ для всебічного обстеження організму. Хочу зауважити, що ці системи швидко розвиваються в багатьох країнах світу. Встановлено, що наш організм є складна біорезонансна структура, яка є частинкою біосфери, і для розшифровування цих взаємодій потрібна складна комп’ютерна техніка, що і стало причиною бурхливого розвою цих безінвазивних технологій.

Почали виконувати аналізи для виявлення багатьох біохімічних порушень в організмі. Тісно співпрацюємо з компанією “Metabolic Management”, використовуючи їхні дієві препарати при багатьох хворобах.

Запровадили тести на вітаміни і мінерали.

Звісно, й далі  практикуємо лікування захворювань хребта, суглобів, м’язів, зв’язок, різновиди головного болю. Виконуємо ультразвукове обстеження внутрішніх органів. Також проводимо аналізи на холестерол, печінкові проби тощо.

При офісі є аптека з натуральними ліками. До речі, приймаємо основні види страховок.

Телефонуйте: (773) 282-5409, раді будемо допомогти Вам.

Адже існує чудове арабське прислів’я: „Людина вчасно не цінує дві речі – молодість і здоров’я”. Пам’ятаймо це!

Розмову вела Оксана КУШІЦЬКА