НА ХВОРОБУ АЛЬЦГЕЙМЕРА — 100 МЛН ДОЛАРІВ

0
215

Президент США Барак Обама у своїй промові в Білому домі повідомив про початкові інвестиції розміром 100 млн доларів у проект, спрямований на вивчення роботи мозку і кращого розуміння таких хвороб, як епілепсія та хвороба Альцгеймера.
Обама заявив, що попередні ініціативи, подібні до проекту «Людський геном», повністю змінили розуміння генетики людини. Тепер, за його словами, він хоче зробити те ж саме в галузі вивчення мозку людини. Проект дістав назву BRAIN, що розшифровується як Brain Research Through Advancing Innovative Neurotechnologiеs («Вивчення мозку шляхом розвитку інноваційних нейротехнологій»).
«Ми маємо відкрити глибоку таємницю, й ініціатива BRAIN допоможе в цьому. Вона надасть вченим можливість скласти в динаміці картину діяльності головного мозку і краще зрозуміти, як ми думаємо, вчимося і запам’ятовуємо», — заявив президент Обама.
Робота над проектом розпочнеться 2014 року, і в ній братимуть участь Національний інститут охорони здоров’я (NIH), Агенція перспективних дослідницьких оборонних проектів (Darpa) та Національний науковий фонд (NSF). Метою інвестицій у розмірі 100 мільйонів доларів буде створення нових технологій для вивчення того, як мільярди клітин людського мозку взаємодіють одна з одною. Вчені також вивчатимуть, як людський мозок використовує, зберігає і обробляє інформацію, а також як функціонування мозку пов’язане з поведінкою людини.
«Люди у змозі визначити існування галактик, що розташовані на відстані багатьох світлових років від нас, ми вміємо вивчати частки розміром менші від атому, але ми ще не відкрили таємниці півтора кілограмів матерії, що міститься у нас між вухами», — сказав Барак Обама. Проект передбачає співпрацю приватних і державних організацій. Серед них Інститут науки мозку Аллена, який зобов’язався щороку виділяти 60 млн доларів на проекти, пов’язані з ініціативою BRAIN, а також інститут біологічних досліджень Salk, який виділить 28 млн доларів на цей проект. Роботу вчених координуватиме комітет з етики. За словами Барака Обами, капіталовкладення в науку необхідні, і вони допоможуть створити нові робочі місця і сприятимуть зростанню економіки. «Ми не можемо дозволити собі змарнувати ці можливості, у той час як решта світу рухається вперед», — додав він.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»