ДЖОН КЕРРІ: ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО МАЄ БУТИ ПРИПИНЕНО

0
406

Міністр закордонних справ України, діючий голова ОБСЄ Леонід Кожара 10 травня зустрівся у Вашингтоні з Державним секретарем США Джоном Керрі. Під час зустрічі було обговорено широке коло питань двосторонніх відносин у політичній, безпековій, економічній, гуманітарній та інших сферах.
Міністр закордонних справ запевнив у налаштованості України на всебічний розвиток стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами та запросив Державного секретаря здійснити цього року візит до Києва з метою проведення чергового засідання Комісії стратегічного партнерства на рівні глав зовнішньополітичних відомств.
Л. Кожара поінформував про втілення масштабних реформ у нашій державі, метою яких є запровадження європейських стандартів в усіх сферах життя. Міністр підкреслив стратегічну важливість підписання у листопаді 2013 року  Угоди про асоціацію і створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.
Дж. Керрі запевнив у підтримці Сполученими Штатами євроінтеграційного курсу України, підкресливши важливість виконання рекомендацій Європейського Союзу для забезпечення підписання Угоди про асоціацію. Державний секретар зазначив, що запорукою подальшого зближення України з ЄС є продовження роботи над зміцненням засад демократії і верховенства права.
Державний секретар США Джон Керрі розраховує, що влада України посилить свою роботу з виконання умов для підписання з Європейським Союзом угоди про асоціацію.
«Одна з тем, яку ми сьогодні будемо обговорювати – це робота з Європейською спільнотою щодо виконання умов для підписання угоди про асоціацію, що, сподіваємося, відбудеться найближчим часом. Особливо ми занепокоєні та сподіваємося, що лідери вирішать найбільш складне питання для цього, зокрема, припинення переслідування колишнього прем’єр-міністра Тимошенко», – заявив Джон Керрі  на зустрічі з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою.
Як відомо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт Юлії Тимошенко 5 серпня 2011 року у рамках судового розгляду так званої “газової” справи та подальше утримання під вартою. Згідно з рішенням Європейського суду, відповідні рішення українського суду є політично мотивованими. Одразу після оголошення рішення Європейського суду країни Європейського Союзу, США та міжнародні організації закликали владу України негайно його виконати та звільнити Юлію Тимошенко, яка незаконно знаходиться за гратами з 5 серпня 2011 року.
Державний секретар наголосив на високій оцінці з боку США внеску України у справу ядерного роззброєння, міжнародного нерозповсюдження зброї масового знищення, миротворчу діяльність, зокрема, участь нашої держави у Міжнародних силах сприяння безпеці в Афганістані.
Дж.Керрі запевнив, що Сполучені Штати розглядають Україну як важливого партнера в регіоні ОБСЄ та готові надавати політичну й практичну допомогу реалізації пріоритетів Українського головування у 2013 році. У цьому контексті сторони окремо зупинились на питаннях врегулювання «заморожених конфліктів» та проблематиці людського виміру.
У ході бесіди глави зовнішньополітичних відомств України та США також наголосили на важливості для обох країн подальшого поглиблення двостороннього економічного співробітництва, особливо в енергетичній та сільськогосподарській сферах.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»