«УКРАЇНСЬКЕ СЛОВО»: ПОБАЧИВ СВІТ 500-ий НОМЕР ЗА 11 РОКІВ!

0
491

 

 

 

 

 

Дяка і славень Вам, творці «Українського Слова»!
Щиро вітаю «Українське Слово» з виходом 500-го номера газети!
Український поет Б. Стельмах збудував у наших серцях візуальну світлицю, обмежену хатніми стінами в рушниках, бо звідти дивилися «Добрі Шевченкові очі», а накритий білим недільним обрусом стіл завжди чекав гостей. Ця візія вже не одне десятиліття супроводжує українців на житейських дорогах…
Свою світлицю на ймення «Українське Слово» збудували  Оксана  Кушіцька та Світлозар Момчилов  У ній можна знайти усе, що знадобиться-спотребиться українцеві поза межами своєї Батьківщини.
Дяка і славень Вам, творці «Українського Слова»! Будьте нам здорові ще довгих 100 літ і далі! Чисельного й дорідного Вам читацького жнив’я і великих тиражів та щедрих меценатів і рекламодавців!
Нехай Бог дарує вам свою ласку і має в опіці. Дякую вам за вашу працю!
Все, що гоже, — дай Вам, Боже!
А негоже — не дай, Боже!
Лілія ПРОДАН,
Чикаго

Справа, якій присвятили своє життя Кирило і Мефодій, була недаремною
Ювілей – це завжди подія, яка супроводжується радісними привітаннями та побажаннями, а також це підбиття підсумків щодо проведеної роботи та величезні плани на майбутнє. Ось уже багато років моє трудове життя пов’язане із редакцією часопису «Українське Слово». Нас розділяє океан. Живу в Болгарії, але сучасні технології дозволяють за мить перенестися в чиказький офіс редакції. Як ви уже здогадались, моя робота пов’язана з комп’ютером, інтернетом.  Я – дизайнер «Українського Слова», дбаю про художнє обличчя газети.
За час роботи вже опанував українську мову. Добре її розумію. Чимось скидається на болгарську. Хоча це й не дивно, адже ми – слов’яни, а творці слов’янської абетки  Кирило і Мефодій, які мали болгарське коріння, відіграли неабияку роль й в історії української культури. Справа, якій присвятили своє життя Кирило і Мефодій, була недаремною. І найкращий доказ цього – вдячність нащадків. «Українське Слово», як і  святі Кирило і Мефодій, в українському світі сіє добре, розумне, вічне.
З нагоди виходу 500-го числа газети «Українське Слово» хочу побажати усім нових творчих злетів та здобутків, а колективу, усім читачам часопису та його дописувачам –  міцного здоров’я, щастя, благополуччя, натхнення, творчих успіхів і віри у справедливість, яка перемагає усі життєві негаразди.
Несіть любов до Бога, патріотизм та правду в серця та помисли людей, і нехай у праці Вас завжди супроводжує Божа благодать та любов читачів.
Еміл КАЛУДОВ,
дизайнер, Болгарія

Житниці душі наповнити колоссям ниви духовної
Дорогий читачу, сьогодні ти тримаєш в руках 500-й номер «Українського Слова». Журналісти часопису 11 років сумлінно та чесно працювали: вкладали у свої матеріали часточку серця, намагалися бути цікавими для кожного з вас. Сподіваюся, що більшість порушених тем, припали вам до душі, допомогли в повсякденному житті, у конкретних справах. «Українське Слово» – це праця багатьох поколінь журналістів, де цінують минувшину, дбають про майбутнє та впроваджують інновації.  Разом з метрами української журналістики пощастило працювати й мені.
В темних закутках серця, яке часто охоплюється життєвими хвилюваннями, а іноді й симптомами відчаю, так важливо стає в цей момент житниці душі наповнити колоссям ниви духовної, яке знову й знову надасть нової сили вірити, терпіти, прощати й любити.
«Українське Слово» – це нива життя, яка 11 літ дарує своїм читачам неоціненний скарб для душі – духовну поживу – хліб життя. Я вірю, що наше видання й далі буде не просто популярним, а залишатиметься улюбленим та істинно народним.
Оксана ХМАРНА,
Чикаго

«Споконвіку було Слово…»
«Споконвіку було Слово» – починає своє Євангеліє святий апостол і євангеліст Іоан Богослов. Споконвіку слово і мова являються для кожної людини найпершими і найважливішими засобами спілкування, адже материнське слово заспокоює і навчає дитину, Слово Боже вказує шлях до спасіння та вічного життя, рідна мова пробуджує і укріплює в кожному патріотизм та любов до України.
Відрадно, що Слово Боже завжди знаходить місце на сторінках «Українського Слова». Упродовж 11 років «Благовіст» щотижня рясно засіває Боже Слово, яке так необхідне і корисне у нинішній складний час для спасіння душі.
Саме через це видання набуло неабиякої популярності. Його прагнуть читати не лише християни різних юрисдикцій, а й ті, що знаходяться лише на початку своєї дороги до Бога. Визнанням цих заслуг з боку Глави Української Православної Церкви Київського Патріархату, Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета стало нагородження газети орденом святого рівноапостольного князя Володимира. Нехай Господь наш Ісус Христос, Слово Якого ви волієте сіяти та примножувати, благословить Вас на цю святу справу.
Іван ЯРЕСЬКО,
Чикаго

Вчить любові, доброти, поваги до себе та оточуючих
Прийміть найщиріші вітання з нагоди виходу в світ 500-го числа газети!
Бажаю Вам найбільшого земного скарбу – міцного здоров’я, довголіття, Божого благословення, здійснення всіх творчих задумів.
Я із задоволенням читаю все, що пишуть Соломія Маман в «Люстерку» і Тарас Подорожний «Men’s Life». Сьогодні, як ніколи, треба виявляти добрі почуття одне до одного. І як гарно на серці, як тепліє на душі, коли стикаєшся з такими острівцями добра, віри, надії, любові в нашому подекуди жорстокому, несправедливому світі. Ці журналісти вчать нас любові, доброти, поваги до себе та оточуючих. Хай зозуля накує Вам ще багато літ!
В «Українського Слова» — ювілей,
Хоч невелика, та почесна дата.
Мережу слово, бо я з тих людей,
Хто хоче вас сердечно привітати.
Спасибі, що на американській землі
Вкраїнських душ іще стоять редути.
Із ваших вуст уже багато літ
Ми можем сурми батьківські почути.
Хай втіха знов притулиться до лиць,
І наша правда в слові заясниться.
Іванна ДМИТРІВ,
м. Івано-Франківськ

«Краще одного разу запалити одну маленьку свічку, ніж весь час проклинати темряву!»
Мешкаю в Чикаго багато років, і приємно було в цьому багатонаціональному, багатоголосому мегаполісі зустрітися з україномовною газетою, яка дійсно правдиво відтворює надії, мрії, сподівання нашого талановитого українського народу, волею долі розкиданого по світах. З нетерпінням завжди чекаю «Українське Слово», розмірковую, заглиблююсь у його статті, багато з поданого матеріалу співзвучне з моїми думками, життєвим досвідом, переживаннями тощо.
Мудрий Конфуцій колись висловив таку думку: «Краще одного разу запалити одну маленьку свічку, ніж весь час проклинати темряву!». Видається, у цих словах приховується визначальний сенс Вашої копіткої творчої праці. Праці зі щоденного запалювання для своїх читачів світлого та благодатного інформаційного вогню. Завдяки йому дивовижно швидко скорочуються відстані між українцями у світі.
Вихід у світ 500-го числа газети — це водночас і свято всіх, хто сповідує та впроваджує цивілізаційні принципи демократії і свободи слова, хто відстоює і захищає розмаїття поглядів та переконань, думок та ідей, хто працює над формуванням засад громадянського суспільства в Україні.
Ви володієте не лише журналістським даром, але й високими моральними принципами, проявляєте чітку громадянську позицію і виваженість оцінок, різнобічний підхід до висвітлення основних подій не тільки української діаспори, а й всієї України.
Тож хай і надалі сяє вам зірка удачі! Хай не згасає творчий запал і не притупляються журналістські пера, хай завжди буде цікавим і розмаїтим світ ваших героїв та подій, про які ви пишете.
Хай же таланить вам на нелегкому і почесному журналістському шляху, нехай вершини журналістської слави гартують вашу майстерність, сприяють вирішенню найскладніших публіцистичних завдань. Бажаю вам і вашому колективу творчої наснаги, великого тиражу, щирих і доброзичливих читачів.
Олег ГОЛОВКО,
Чикаго

Газета проповідує християнську мораль
Щиро вітаємо Вас із виходом у світ п’ятисотого номера газети «Українське Слово».
У розмаїтті друкованих видань «Українське Слово» – газета, яка щедро засіває на своїх сторінках Боже Слово, проповідує християнську мораль, відроджує духовність та українські християнські традиції.
Щочетверга тематична сторінка «Благовіст» приходить до читачів з різноплановою церковно-релігійною інформацією, глибоким богословським висвітленням християнських свят та обрядів, висвітленням проблем моралі та духовності, утвердженням їх серед українців, об’єднання, на жаль, розділеного Православ’я в єдину Помісну православну Церкву.
Вагомим є внесок видання у складні процеси державотворення, відродження національної самосвідомості та духовності, а також християнського порозуміння та злагоди.
З нагоди знаменної в житті газети події сердечно зичу редакційному колективу, всім дописувачам та читачам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, натхнення, творчих успіхів на ниві Христовій.
Рясних вам тиражів. Многая літ вам і вашому поважному виданню!
Оксана ЦЬОМКО,
смт. Богородчани

«Українське Слово» – Слово Свободи
З молодим ювілеєм! Вітаю з 500-им числом газети, яка першою в діаспорі серед друкованих ЗМІ  створила нерозривний синтез Журналістики й Культури, актуальної інформації та підвалин історичної пам’яті. За всіх часів, у найсвітліші та найтемніші моменти української новітньої історії «Українське Слово», стаючи на захист Свободи Слова, постало як Слово Свободи — інтелектуальної, духовної, громадянської Свободи — в США, Україні, в Європі, у світі. «Українське Слово» сьогодні — школа інтелектуальної чесності, агора для молоді, кристал української думки, крізь який ми бачимо майбутнє європейської України.
Тож дякую вам за неповторний досвід співпраці в ім’я цієї соборної України. І бажаю непереможної сили — і переможної усмішки!
Борис КОЖИН,
перший командувач Військово-Морських Сил України, віце-адмірал,
народний депутат України ІІ та ІІІ скликань

Літописець світового українства
Своєю щоденною працею «Українське Слово»  творить і, як Нестор-літописець, пише історію української діаспори у світі, спонукає до роботи думку, наповнює оптимізмом та енергією душі земляків.
Зичу  колективу газети надалі творчого неспокою, натхнення, міцності українського духу в реалізації ваших гарних задумів.
Нехай ваше життя буде світлим і радісним, як ваше славне свято – вихід 500-го номера газети, а дружні привітання додадуть життєвої наснаги у скарбничку душі.
Міцного усім здоров’я, Господнього благословення, успіхів і найвищих творчих злетів.
Ольга МАРИНЕЦЬ,
Чикаго
 
Заслужила на симпатії величезної читацької аудиторії
Прийміть найсердечніші та найщиріші привітання з нагоди ювілею – виходу у світ півтисячного числа газети.
Журналістський талант, професійне чуття і невичерпна енергія дозволили Вам створити популярну газету, яка заслужила на симпатії величезної читацької аудиторії не лише в діаспорі, але і по праву вважається однією з найкращих в Україні.
Упевнений, що майстерність і досвід творчих працівників дозволять надалі успішно реалізовувати Ваші творчі плани та задуми.
Від щирого серця бажаю міцного здоров’я, щастя, благополуччя, світлого та радісного життя.
Прийміть запевнення в моїй глибокій пошані.
Андрій ПЕЧАРСЬКИЙ,
доктор філологічних наук,
Львівський національний університет імені Івана Франка

Джерело християнського натхнення, мудрості та втіхи
Кожне духовно-просвітницьке видання в українській діаспорі завжди користується любов’ю та увагою простого люду. Адже щира проповідь основ християнської віри не може залишити байдужим серця, які віддано шукають Бога. Особливо у цьому відзначилась газета «Українське Слово», яка відзначила у травні 11-ліття від заснування, а сьогодні вийшло у світ 500-те число газети.
Із часу виходу першого номеру газета стала для багатьох читачів джерелом християнського натхнення, мудрості та втіхи.
Знаю наскільки складною і нелегкою є праця редакційного колективу газети, бо приятелюю з провідним журналістом видання.
Щиро вітаю редакцію з цією знаменною подією. Бажаю наснаги та Божого благословення у справі проповіді Слова Божого, утвердження духовності благочестивого українського народу!
Михайло МЕЛЬНИЧУК,
Чикаго

Українці в діаспорі мають шляхетну, чесну і справедливу газету
Рівно 11 років тому побачив світ часопис під назвою „Українське Слово“. Сьогодні тримаємо у руках 500-те число газети. Я ж маю нагоду щочетверга читати її інтернет-версію. І не лише я, а мільйони читачів у всьому світі.
Газета — чернетка історії, сказав хтось із відомих. Газета – це літопис українців, додамо ми. Вже багато років, щотижня, ви робите новий запис в особистий щоденник світового українства: інформуєте про важливі і цікаві, приємні і не дуже події, розповідаєте про успіхи, розмірковуєте про високе і не забуваєте про буденне, повертаєтесь спогадами у минуле і мрієте про майбутнє. Газета належить до тих небагатьох періодичних видань, яким вдалося і вдасться вистояти у ці нелегкі часи.
За час свого існування у „Українському Слові“ працювало багато талановитих людей, для яких газета стала рідною. Саме вони змогли наситити видання любов’ю і турботою про Україну та її народ. Залюбки читаю матеріали Івана Дмитріва, Оксани Кушіцької, Ольги Чайбин, Оксани Хмарної, Ольги Маринець, Наталії Подольчак та інших журналістів і дописувачів. Для багатьох читачів газета – не лише інформатор, а передусім — співрозмовник. Ви завжди стоїте на відстоюванні інтересів української громади. Можете пишатися тим, що українці в діаспорі мають таку шляхетну, чесну і справедливу газету.
З нагоди свята зичу всьому колективу «Українського Слова» та його читачам міцного здоров’я, натхнення, творчих здобутків в роботі, сили та енергії у професійній діяльності, благополуччя та добробуту в родинах.
З ювілеєм вас, дорогі друзі!
Петро ПИСАРЧУК,
Івано-Франківськ

Газета — це, насамперед, люди, серцями, розумом та руками котрих вона створюється
Ось і прийшов час виходу у світ 500-го номера «Українського Слова». Час летить невпинно.
Будь-яку річницю газети люблять порівнювати з віком людини, але насправді становлення газети відбувається набагато швидшими темпами — один газетний номер можна зараховувати за сім людських днів.
Один номер газети — це не тільки недоспані ночі журналістів «Українського Слова» у різних країнах, їх становлення, а й формування власної позиції, успіхи і досягнення, промахи і зроблені висновки. А головне — усвідомлення і розуміння того, в якому напрямку рухатися далі.
Газета «Українське Слово» за короткий відтинок часу твердо й упевнено увійшла в коло найбільш динамічних та професійно працюючих засобів масової інформації світової української діаспори.
Газета — це, насамперед, люди, серцями, розумом та руками котрих вона створюється. Співробітники газети справжні професіонали – талановиті, неординарні особистості, які вміють слухати та відстоювати свою думку. Мені приємно працювати в такому колективі.
Завдяки творчій праці, таланту та енергії колективу, газета здобула повагу та інтерес читачів. На сторінках газети кожен знаходить цікаву для себе інформацію і може бути впевненим, що його надії та очікування ніколи не будуть марними.
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго

Звіряти своє життя із «Українським Словом»
З Шевченківського краю щиро вітаю із виходом у світ п’ятисотого числа газети — популярного видання українців поза межами України.
Із першим світлим променем «Українське Слово» стало улюбленою газетою не лише для української діаспори, але й для читачів в Україні. Адже була, є і, сподіваюсь, буде щирою, відвертою, об’єктивною, мудрою, тематично багатогранною. Свобода слова, думки, волевиявлення людей упродовж: усіх цих років — визначальні пріоритети в редакційній роботі.
 Упевнений, що й надалі обрані газетою демократичні чесноти, самовіддане служіння українській громаді, неспинне прагнення змінювати життя в США, Україні на краще залишатимуться домінуючими орієнтирами для журналістів видання, численного активу громадських дописувачів, а також: усіх читачів, хто звик щочетверга звіряти своє життя із «Українським Словом».
Бажаю всім міцного здоров’я, творчого неспокою, непохитності у досягненні задумів та планів в ім’я розбудови рідної України. А я в свою чергу й надалі радуватиму цікавими кросвордами, які «УС» публікує і в сьогоднішньому числі.
Анатолій ЛОЗОВИЙ,
 м. Шпола Черкаської області

Многая літа, «Українське Слово»!
500-ий  випуск газети  “Українське слово” заставив мене повернутися в минуле. По-правді, аж не віриться, бо неначе вчора обдумували перший номер газети, та час невпинно плине…
Відрадно, що з першого номеру редакція подбала про донесення вістей літературною мовою, без всякого роду діалектних домішок. Вона свято дотримується своєї стилістичної структурної форми.                                                                                                                      
За всі ці роки з «Українським Словом» співпрацювало багато людей, які газеті віддавали часточку своєї душі і теплоту свого серця. Щире спасибі їм всім!
Були в нас і падіння, були і піднесення, але відрадно, що останніх 4-5 років газета стала цікавіша, тематично насичена, змістовна і різнобічна. Що цікаво – читається вона легко і доступна для кожного, не обтяжлива незрозумілими іншомовного походження виразами. І це заслуга всіх тих людей, які співпрацюють з головним редактором газети “Українське слово” Оксаною Кушіцькою.
Велику роботу в газеті виконує журналіст з великої літери, я би сказала майстер своєї справи Іван Дмитрів. Велике спасибі йому!                                                                                                      
“Українське слово” зуміло об’єднати навколо себе інтелігенцію як нової, так і старої  хвилі. Саме з ініціативи редакції було створено літературно-мистецьку студію “Свічка Тараса”, щороку редакція збирає перед Новим роком своїх читачів, своїх людей, які їй допомагають виходити в світ. Це радує, бо газета має свого читача, своє обличчя, її читають, її чекають!                                                                                                            Побажати хочу творчим і технічним працівникам редакції часопису довгих років життя, здорового духу і творчого натхнення!
Хотілося, щоб більше звернули увагу на так звані “білі плями” в  нашій історії, щоб на життєвому досвіді наших національних героїв формувався характер нашої молоді. Можливо, варто більше звернути увагу на науково-духовне езотеричне виховання прийдешнього покоління, щоб людина розуміла, що вона створена на подобу Божу і не є тільки тим примітивом, яким вона себе бачить…
Хотілося б бачити газету більшого форматом, із більшим накладом: її не вистачає наразі не завжди вистачає  в нашій громаді, позаяк читачів щораз більшає.
Многая літа, “Українське слово”!
Ольга ВИННИЧУК,
Чикаго

За працю – Божого благословення!
Прийміть наші найщиріші вітання з нагоди виходу у світ 500-го номера української газети, яка пройшла нелегкий шлях і завжди з честю виконувала свою місію захисту національних інтересів України.
«Українське Слово» завжди гордо відстоювала принципи свободи слова, не боячись виступати із словами гострої правди. Читаяі як в США, діаспорі, так і в Україні високо цінують ту довголітню працю, вашу принциповість, громадянську позицію,  готовність завжди прийти на допомогу.
Користуючись нагодою, дозвольте побажати колективу редакції, творчих успіхів, поповнення читацької аудиторії, розширення кола друзів, а також міцного здоров’я, особистого щастя, нових цікавих тем, гострого пера, сміливих проектів та наполегливості в досягненні нових висот на ниві журналістики. Божого благословення Вам за Вашу працю на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу.
Іванна ДУЛДА,
Келечин, Закарпаття

Творчої наснаги, щедрих врожаїв на журналістській ниві!
Сердечно вітаємо вас із ювілейним числом газети і професійним святом — Днем журналіста.
Українці завжди шанували друковане слово, недарма ж мовиться, що розум без газет та книг — що пісня без крил. «Українське Слово» має особливу популярність. Бо воно віддзеркалює життя українців у світі.
Народившись у травні 2002 року, газета була зі своїм читачем і в тривожні, і в радісні часи, на її сторінках яскраво відображалися практично всі події, якими вимережений літопис України, української діаспори. Вона виступає провідником державницької політики, слугує духовному збагаченню читачів та їхньому змістовному дозвіллю. Вона є своєрідним засобом шикування владних структур і читацького загалу. Віриться, що працівники редакції спільно з дописувачами й далі підноситимуть авторитет і популярність газети.
 Щиро зичу усім міцного здоров’я, великого щастя, творчої наснаги, щедрих врожаїв на журналістській ниві, достатку і завжди гарного настрою. А «Українське Слово» нехай завжди буде надійним другом і порадником читачів та має якомога більше шанувальників.
Ольга ЧАЙБИН,
власкор «Українського Слова» в Західній Україні

У ногу з часом
Чудова газета, непідвладна часові, надійний партнер у бізнесі. Подобається все: журналістська сміливість і актуальність проблематики, сучасна верстка газети і динамічні, живі фото. Окремий респект за оперативність: тільки з вами розумієш, що новини живуть набагато довше, ніж один день…
Олександр ДУБІНСЬКИЙ,
Чикаго

До нових ювілеїв!
Щоденними зусиллями вірних своєму журналістському обов’язку працівників редакції, громадських дописувачів на  сторінках «Українського Слова» творилася історія України, закладався надійний фундамент у майбутнє.
Всі ці роки свобода слова, формування почуття патріотизму, любові до рідної мови були визначальними пріоритетами у редакційній роботі «Українського Слова».
Запорукою успіху видання є ваші журналістська мудрість, талант, одержимість, сила духу, гарячі серця та неспинне бажання чесно служити людям.
У ці святкові дні бажаю вам родинного тепла, миру, краси, доброго здоров’я, журналістського неспокою для досягнення нових висот на благо процвітання України! Нехай червневі вітри на крилах несуть  вас до нових ювілейних дат – виходу 1000-го номера газети!
Уляна ПІДГУРСЬКА,
Коломия

Гострого пера і творчої наснаги!
Бажаємо «Українському Слову» подальшого процвітання на світовому медійному просторі, збільшення кількості як читачів, так і рекламодавців у США та поза їх межами. Гострого пера і творчої наснаги!
Дмитро і Валентина КОСТЮК,
Чикаго

Дай, Боже, дочекатися 1000-го числа газети!
Як на мене, кращої за “Українське слово” газети в США немає. Це чи не єдина газета, де ви можете ознайомитися із останніми новинами з України і цілого світу, прочитати цікаві статті на різну тематику, прорекламувати свій бізнес, знайти роботу. Газету читають не тільки в Америці, але в Європі, Австралії, Африці, що є заслугою її власників Оксани Кушицької і Світлозара Момчилова, які працюють ледь не 24 години в добу і 7 днів у тиждень. «Українське Слово» – газета, яка має заслужений авторитет в українській діаспорі. Так тримати! Дай, Боже, дочекатися 1000-го числа газети!
Дарія ПРОКОП’ЮК,
Чикаго