ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ CША: СВОБОДА ЯК МІРИЛО ЦІННОСТЕЙ

0
438

Сполучені Штати відзначають День Незалежності – найбільше національне свято в американському календарі. 237 років тому, 4 липня 1776 року, 13 американських штатів, що повстали проти британської корони, проголосили незалежність.
Цього дня Другий Континентальний конгрес оприлюднив Декларацію незалежності, де, зокрема, проголошується, що “всі люди створені рівними, що Творець наділив їх невід’ємними правами, з-поміж яких є право на життя, свободу і прагнення щастя”. Отож, американці 4 липня святкують 237-му річницю Декларації.
Основні торжества проходять у центрі Вашингтона. Тут відбувається великий парад, численні концерти, фестивалі й театралізовані видовища. Увечері солісти Національного симфонічного оркестру за традицією перед Капітолієм виконають урочисту увертюру Чайковського “1812”.
Крім того, в Білому домі Президент США Барак Обама зустрінеться з представниками американської армії та їх родинами.
За традицією громадяни США відзначають свій День незалежності феєрверками та чемпіонатом з поїдання сосисок. Також люди просто збираються на подвір’ях, стадіонах, лісових галявинах і на пляжах, влаштовують барбекю, грають у бейсбол.
Вся Америка  сьогодні вивісила державні прапори. Ані Білий Дім, ані Конгрес не закликають американців підкреслювати свою лояльність, вивішуючи прапор. Одначе, за усталеною традицією, не лише на фасадах офіційних установ, а й на кожному будиночку, на кожній крамниці, на ліхтарних стовпах, буквально повсюди майоріють зірково-смугасті прапори.
Редакція «Українського Слова» щиросердечно вітає читачів, рекламодавців і друзів часопису з Днем незалежності! Миру, благополуччя, щастя, здоров’я і процвітання усім!
З Днем народження, Америко!
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
головний редактор газети «Українське Слово»