Літак на сонячних батареях перелетів через США

0
508

6 липня літак на сонячних батареях Solar Impulse, побудований швейцарськими фахівцями, завершив переліт через континентальну частину США.
Літак приземлився в аеропорту імені Джона Кеннеді на три години раніше запланованого терміну: під час останньої частини перельоту, що почалася в Вашингтоні, маршрут був скорочений через те, що на лівому крилі літака виявилося пошкодження обшивки.
Переліт через континентальну частину США був початий 3 травня, коли Solar Impulse піднявся в повітря в штаті Каліфорнія. У загальній складності літак подолав понад п’ять тисяч кілометрів, зробивши чотири проміжних посадки. Найбільш довгий безпересадочний переліт під час місії відбувся 22 травня, коли літак подолав понад 1500 кілометрів між Феніксом і Далласом.
Solar Impulse є планером із розмахом крил в 63,4 метра і масою в 1588 кілограмів. Він приводиться в рух чотирма електромоторами сумарною потужністю в 7 кіловат, що живляться від літієвих акумуляторів. Принциповою відмінністю літака від аналогічних проектів є те, що в польоті Solar Impulse не використовує заряд, накопичений під час стоянки на землі.
 Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»