«В Америці я міг обирати уроки, які мені подобалися»

0
281

У 2004–2005 роках я брав участь у програмі FLEX для майбутніх лідерів у місті О’Феллон, штат Міссурі. Там я був волонтером у місцевому клубі YMCA  і вперше замислився над можливостями волонтерства у своїй країні.
У США я помітив, що центр YMCA організовує багато акцій, під час яких добровольці збирають одяг та іграшки для дітей і допомогу для солдатів, котрі перебувають в інших країнах. Я розпитав мого координатора про такі акції і в 2006 році разом із друзями (так само випускниками FLEX) заснував у Харкові громадську організацію «Європейський студентський форум». Нашим другим найбільшим проектом стало збирання одягу й іграшок для сиріт, і ми зібрали повну вантажівку речей, в тому числі два ліжечка, для п’яти місцевих сиротинців. Я був дуже задоволений нашими результатами.
В О’Феллоні я відвідував школу Тімберленда. Навчання дуже відрізнялося від того, до чого я звик в Україні. В Америці я міг обирати уроки, які мені подобалися. Я обрав журналістику і виграв премію штату Міссурі з фотожурналістики – першу таку нагороду в історії школи Тімберленда. Згодом, у 2009 році, я взяв участь у Канадсько-Українській парламентській програмі, стажувався у члена парламенту й сенатора в Канаді, працював на волонтерських засадах головним редактором інформаційного бюлетеня Програми й опублікував три його випуски. Використовуючи знання журналістики, здобуті у США, я змінив дизайн одного з випусків, і зараз він став стандартом для цього видання.
Артем СОКОЛЬСЬКИЙ,
 Програма обміну майбутніх лідерів  2004-2005,
Старша школа Тімберленду,
О’Фаллон, Міссурі