ДАНТИСТ ЙОЛАНТА ЗАКРЕВСЬКА З ДОПОМОГОЮ ІМПЛАНТАТІВ ПОВЕРНЕ ГОЛЛІВУДСЬКУ ПОСМІШКУ

0
486

— Я найбільше на світі боюся темряви та дантистів.
— Ну, стоматологів, зрозуміло. А темряви чому?
— Уявляєш, скільки там може бути дантистів?!

З сучасного фольклору

dentyst2_300Страх перед зубним лікарем «інтернаціональний», і сидить у нас десь на генетичному рівні. Тривалі роки дантисти дивилися на таке до себе ставлення як на щось неминуче, намагаючись заговорювати зуби маловтішними обіцянками на кшталт «потерпіть трохи» і «це буде зовсім не боляче». Проте відтоді як стоматологія почала перетворюватися на потужну індустрію, у дантистів виникло стійке бажання реабілітуватися в очах пацієнтів. З’явилися стоматологічні кабінети, в яких під час лікування зубів можна зробити масаж спини, манікюр, холодну маску для очей і гарячі ванночки для ніг. Якщо й це не дозволяє геть-чисто розслабитися, то можна одягти віртуальні окуляри з навушниками та «втекти» до будь-якого екзотичного містечка. А в деяких кабінетах навіть пропонують зробити ін’єкції колагену: щоб розгладити мімічні зморшки і звернути увагу на нові фарфорові зуби.

Тенденція до більш гуманного ставлення до пацієнта, позбавлення його стоматофобії, докотилася й до чиказьких кабінетів. Чимало з них, як, приміром, клініка дантиста Йоланти Закревської, цілком «одомашнені»: радують око свіжим ремонтом, квітами та живописом, ліричною музикою, що звучить під час прийому. До того ніхто не намагається випробувати пацієнтів на міцність, і тому навіть перед відносно безболісною процедурою лікар пропонує анестезію. А ще в стоматологічній клініці пані Закревської пацієнту пропонують воістину революційний метод стоматології кінця минулого століття — імплантацію, яка прийшла на зміну зйомним протезам. Завдяки їй можна відновити зовсім зруйнований зуб, не чіпаючи при цьому сусідні. Якраз про імплантацію сьогодні поговоримо з висококласним фахівцем у цій царині пані Йолантою Закревською.

— Десь читала, що з давніх часів людина прагнула замінити втрачені зуби, що підтверджують дані археологічних знахідок. Спроби вживити штучні зуби робились в глибоку давнину, про що свідчать імплантаційні конструкції знайдені при розкопках в Єгипті, Центральній Америці, Китаї. Матеріалом для імплантації служили дорогоцінні камені (аметист,кварц), дорогоцінні метали, слонова кістка і інші матеріали.

— Проте широкого застосування ці методи не набули з огляду на велику кількість невдач, що були пов`язані з відсутністю асептики і анестетики, це призводило до інфікування ран і втрати імплантатів.
Наукові основи сучасної імплантології були закладені тільки на рубежі ХIX-XX ст. В цей період з`являються імплантати у вигляді кореня зуба. Поряд зі спробами дослідників вживити в щелепну кістку аналог кореня зуба, важливим напрямком є пошук матеріалу з якого він повинен бути виготовлений. Для застосування були запропоновані такі матеріали як фарфор, платина, золото, срібло, КХС, пластмаса, плексиглас і інші матеріали. Дуже різноманітною була і їх форма: від чудернацьких у вигляді корзин, скручених спіралей, до сучасних плоских лезоподібних, гвинтових, циліндричних. Результатом цих пошуків стало вдосконалення методики вживлення їх в кістку, вивчення їх поведінки в процесі загоєння і функціонування. Революційно в імплантології стало відкриття явища остеоінтеграції, а разом з тим процент успіху в імплантології досяг більше 90%. Приживлюваність імплантатів стала фактом.

— Які переваги цього методу?

— Клінічне застосування імплантатів має ряд очевидних переваг перед іншими традиційними способами відновлення дефектів зубних рядів. Немає необхідності препарувати здорові сусідні зуби, щоб відновити втрачені, можна виготовити незнімні конструкції при повній відсутності зубів, можна відмовитись від знімних конструкцій. Встановлення імплантатів створює можливість зупинити втрату кістки в ділянці видалених зубів, і це все в результаті доволі нескладних хірургічних технік під місцевою анестезією у більшості випадків в амбулаторних умовах.
На сьогоднішньому етапі розвитку мета імплантації полягає не тільки у відновленні функції втрачених зубів, але й у створенні комфортних умов функціонування, естетичному відновленні дефекту зубного ряду як зі сторони зубів, так і зі сторони м`яких тканин.

— А чи має імплантація протипоказання?

— Колись імплантування було протипоказане людям похилого віку, існував віковий ценз для пацієнтів до 60 років. Сучасна методика дозволила нам поставити незнімний зубний протез 73-річній жінці. У неї тепер не просто гарна усмішка і хороша дикція, що важливо в будь-якому віці, а, як вона сама ж запевняє, зовсім інше життя. Принаймні жінка вперше за багато років знову відчула справжній смак їжі, їй стали непотрібними штучні знімні щелепи. Такі протези мають цілу низку значних вад, і той, хто змушений ними користуватися, підтвердить мої слова. Мало того, що до них дуже важко звикнути, — з ними важко їсти і говорити. Пластмасові протези часто спричинюють серйозні захворювання ротової порожнини — слизова оболонка під ними наче в парильній, від чого розвивається стоматит. Погіршується прикус, перекошуються щелепи, аж до вивихів суглобів, можливі проблеми із системою травлення. Я вже не кажу про емоційні страждання, а то й про зумовлені зубними протезами психічні розлади. Нещодавно у мене була якраз така пацієнтка —
зовсім молода пані, у якої стався тяжкий нервовий зрив від того, що вставна щелепа постійно випадала. З допомогою імплантатів ми зробили їй стабільний протез — жінка ніби заново народилася.
Недарма у деяких розвинених країнах знімні протези сьогодні взагалі заборонено. Навіть за відсутності одного зуба пацієнтові обов’язково запропонують імплантат як прогресивну альтернативу звичному лікуванню, аби не псувати обпилюванням здорових зубів.

— Імплантологія – наймолодший з науково-практичних напрямків такої дисципліни, як стоматологія. У зв’язку з успішним розвитком матеріалознавства та наукових обґрунтувань дентальної імплантації, вже можна казати про достатню апробованість і успішність цього метода лікування. Виникає доречне питання: чи бувають такі операції неуспішними?

— На неуспішність дентальної імплантації впливають вік пацієнта, наявність тяжких хронічних захворювань, недотримання пацієнтом гігієни порожнини рота, певні анатомічні умови при постановці імплантата, нераціональне протезування.
Успіх такого втручання лежить в індивідуальності підходу, ретельності обстеження та створенні в процесі обговорення атмосфери довіри. Можу запевнити, що у нашій клініці пацієнти отримують високоякісне й високопрофесійне обслуговування!

— А як щодо відторгнення імплантатів, про яке досить часто говорять?

— За багаторічну практику у нас такого, дякувати Богу, не було. Але від невдач, зрозуміло, не застрахований жоден лікар. Щоб цього не сталося, треба кваліфіковано, якісно виконувати свою роботу. Імплантологія — великий комплекс знань і практичних навичок з багатьох дисциплін — хірургії, ортопедії, а не просто механічна установка імплантата, як дехто вважає. Лікар, який проводить імплантацію, конче мусить бути хорошим діагностом, правильно визначити анатомо-фізіологічні особливості кісткової структури щелеп пацієнта і лише потім обрати оптимальний метод імплантації.

— Буває,чого гріха таїти, зрадівши грошовитому клієнту, де-не-де дантист починає «лікувати» цілком здорові зуби чи настійно рекомендувати зайві в даному випадку маніпуляції. Через цю причину багато хто відкладає візит до стоматолога навіть у випадку явного розвитку хвороби.

— Щоб уникнути подібного, раджу вибирати лікаря, якому повністю довіряєш, чи підстрахуватися, зробивши повну діагностику в стоматологічній клініці. Приміром, ми надамо не тільки комп’ютерні знімки, а й поетапний план лікування з чіткою вказівкою, що, як і в якій послідовності потрібно робити.

— Якщо лікувати зуби сьогодні не боляче, то питання оплати послуг дантиста залишається неймовірно болючим — для всіх учасників процесу.

— «Аби зуби, а хліб буде», – кажуть у народі. І мають рацію: заробляєш гроші — втрачаєш здоров’я, поновлюєш здоров’я — тратиш гроші. Плануючи проведення дентальної імплантаціі, пацієнт проходить ретельне обстеження в нашій клініці, отримує всі необхідні інструкції по підготовці та післяопераційному догляду. Складена угода на обраний спосіб втручання створює ясність у пацієнта щодо всіх етапів хірургічного та наступного ортопедичного лікування, гарантійних обов’язків, можливих ускладнень тощо.

— Як здійснюється імплантація у Вашій клініці?

— Проведення дентальної імплантації може бути здійснено в один або декілька етапів. При наявності сприятливих умов (які встановить лише лікар) – можлива імплантація в один етап, коли уже безпосередньо після операції або через 2-7 днів відбувається протезування тимчасовою коронкою на встановлений імплантат.
Але частіше використовується методика імплантації у два етапи. В цьому випадку установлений імплантат знаходиться під яснами протягом 3-6 міс. з метою його надійної інтеграції з кісткою. Надалі, після закінчення вказаного строку, у встановлений імплантат фіксується так звана «головка» імплантата (абатмент), яка й є опорою для майбутньої коронки. Другий етап займає близько 2-3 тижнів, після чого відбувається протезування постійними металокерамічними коронками.

— А яке оснащення клініки?

— В нашій роботі ми використовуємо імплантологічне обладнання та імплантати провідних світових фірм. Наш вибір ґрунтується на зручності в роботі з імплантатами, великому виборі всіх необхідних аксесуарів та виваженості цінової політики.

— Де знаходиться клініка?

— Записатись на прийом можна, зателефонувавши за номером 773-622-8700. А розташовується офіс за адресою: 4849 N. Milwaukee Ave., Ste. 505, Chicago, IL 60630. Будемо раді за помірну ціну допомогти пацієнтам повернути гарну усмішку, радість життя. З нашою поміччю Ваші зуби стануть, як біла пінка.

Ольга РУДА,
«Українське Слово»