Парафіяльні фестини: синтез минулого і сучасного

0
615

Парафіяльні фестини української католицької церкви св. Володимира і Ольги – щедрий урожай українських пісень, танців, вишиванок, смачних українських страв, щирих посмішок та доброго настрою.
Цьогорічні фестини особливі, бо знаменують собою 4 –літній ювілей собору св. Володимира і Ольги, заснованого блаженної пам’яті Патріархом Йосифом Сліпим.
У суботу, 7 вересня,  минуло 29 років з дня смерті церковного діяча та подвижника Йосифа Сліпого. У церкві св. Володимира і Ольги було відслужено молебень на честь та прославу слуги Божого Патріарха Йосифа Сліпого.
Цьогоріч на парафіяльні фестини зібралось багато українських родин. Гостей та учасників святкового дійства привітали та благословили настоятель храму св. Володимира і Ольги о.крилошанин Олег Кривокульський, о.архимандрит Іван Кротець та перший радний при парафії Олег Караван.
Урочистий концерт розпочали ведучі Степан Ворожбит та Діяна Вруська.
Протягом двох днів зі сцени лунали українські пісні у виконанні артистів з України, учнів школи ім.св.о.Миколая, вокальних солістів, музичних ансамблів та оркестрів. Неперевершено кресали чобітками учасники танцювальних ансамблів “Громовиця”, “Громовиця II” та група “Блискавиця” Школи балету і народного танцю. Їхні запальні танці нікого не залишили байдужими – зачаровані глядачі не хотіли відпускати їх зі сцени. Звідусіль смачно пахло українськими національними стравами, кавою та смаженими шашликами.
Під час фестин відбувся розіграш лотерей від Українсько–Американської  федеральної кредитної спілки “Самопоміч” та компанії WDT, а власники щасливих номерів одержали виграші.
Парафіяни, гості та учасники концерту отримали багато позитивних емоцій, насолодились веселою музикою, танцями та гарним товариством.
Велика подяка усім, хто долучився до проведення свята: голові оргкомітету Андрію Гриневичу та членам комітету Соні Гриневич, Ростиславу Декайлу, Тарасу Демберецькому, Михайлу Демберецькому, Грицеві Каравану, Іванці Караван, Михайлу Ковалю, Наталці Коваль, Дарку Сютрику, Юрію Ожзі та Івасеві Пилипчаку, а також спонсорам: Фундації “Спадщина” та банку MB (30 тис. доларів), Українсько–Американській федеральній кредитній спілці “Самопоміч”(10 тис.доларів), Turkish airlines, WDT, багатьом  іншим меценатам та парафіянам: Василю і Роксоляні Лончинам, Юрію та Ірені Соневицьким, Анатолію та Ірені Суботам. Нехай наша парафія міцніє та розвивається  для слави Божої та блага української громади.         
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
«Українське Слово»,
Чикаго