«Oktoberfest-2013» у Блумінгдейлі: німецьке свято з львівським пивом

0
366

Одна з найбільших в українському Чикаго парафія св. Андрія Первозванного Української Православної Церкви Київського Патріархату  у Блумінгдейлі (настоятель – митрофорний протоієрей Віктор Полярний, голова управи – Іван Яресько) 28-29 вересня влаштувала традиційний «Oktoberfest» – німецьке свято з львівським пивом.
Після урочистої літургії, настоятель храму митрофорний протоієрей Віктор Полярний та співробітник ієрей Михайло Лещишин запросили парафіян та гостей на пікнік. До них долучились отці з греко-католицьких громад, зокрема, настоятель церкви св. Володимира і Ольги о. Олег Кривокульський, парафію св. Йосифа Обручника представляли о. Мирон Панчук та о. Володимир Кушнір, від церкви св. Покрови прибув отець Олексій Касперук. Завітали й парафіяни собору св. Володимира. Звісно, не обминула парафію св. Андрія Первозванного Українсько–Американська федеральна кредитна спілка «Самопоміч», скерувавши сюди своїх представників.
 Усі бажаючі мали змогу поринути у п’янку атмосферу стародавнього Мюнхену – саме у цьому місті в далекому 1810 році й започаткували «Oktoberfest» . 
Під кухолі із пінистим пивом гості ласували українськими стравами, старанно приготовленими сестринством св. Софії. В меню були і тушена купуста з ковбасою, і апетитні вареники зі сметаною, і смажена картопля зі смачними голубцями; а на десерт  – широкий вибір солодощів: шоколадних тістечок, печива, пиріжків із вишнею.
Та яке ж свято без музики й танців? До самого вечора зі сцени мелодійно лунали всіма улюблені народні пісні у виконанні гурту «Водограй», солістки вокального тріо «Глорія» Тетяни Кулинич, співаків Степана та Ярослава Ворожбитів. Блискуче виступив і спеціально запрошений оркестр «Die Musikmeisters».
Піднесений настрій гостей дійства також підтримували цікаві конкурси із солодкими призами.
На розташованому поряд невеличкому ярмарку можна було придбати українські сувеніри на пам’ять: вишиті рушники, красиві різьблені фігурки з дерева на релігійну тематику, м’які іграшки та ексклюзивну колекцію яскравих писанок від майстрині Стефані Трой.
Поки дорослі насолоджувалися пивним фестивалем,  діти радісно бавилися на гумових надувних гірках та батутах, встановлених неподалік, тож приємних вражень від «Oktoberfest-2013» усім вистачить до наступного року!
 Катерина ДІОСДАДО,
Чикаго