«КІНЕЦЬ ЗУПИНЦІ»: ОБАМА ПЕРЕГРАВ РЕСПУБЛІКАНЦІВ

0
276

«Кінець зупинці» — з такими заголовками минулого тижня вийшли провідні американські газети, повідомляючи, що США вдалося уникнути першого в своїй історії дефолту. Президент Сполучених Штатів Барак Обама підписав документ, який передбачає підвищення межі державного боргу до $16,7 трлн та поновлення роботи державних установ (відновлення їх фінансування).
«Ми знову відкриваємо всі держустанови. Ми можемо позбавити від невизначеності і занепокоєння наших підприємців та наш народ. Я сподіваюся, що наступного разу такі рішення не будуть прийматися в останній момент. Я повторю ще раз, що я вже говорив у ході цих дебатів, — ми повинні позбутися звички доводити справу до кризи», — наголосив Обама після голосування в сенаті.
Натомість, як пише The Wall Street Journal, угода, яку було розроблено двома лідерами сенату, пропонує тільки тимчасову відстрочку від політики балансування, яка стала відмінною рисою розділення уряду. Уже в середині лютого Сполученим Штатам доведеться дошукуватися нових домовленостей.
Лідер сенатської більшості демократ Гаррі Рід наголосив, що «компроміс, якого ми досягли, надасть нашій економіці стабільності, якої вона відчайдушно потребує». За підрахунками рейтингового агентства Standard & Poor’s, за 16 днів бюджетної кризи Америка втратила $24 млрд.
Нова угода, окрім того, що підніме межу дежрборгу США до $16,7 трлн., також повинна компенсувати вимушені відпустки, у які пішли 800 тис. держслубовців. Документ також передбачає створення спеціальної комісії, яка складатиметься з членів обох палат, і яка повинна розробити довгостроковий бюджетний план.