«UA MODNA»: ВІРА У СВОЇ СИЛИ

0
312

Як добре, що ми з вами різні! Світ такий різноманітний у глибині, зачатках і всіх вимірах, що завжди всі можуть знайти свою впадинку, нішу для реалізації закладених здібностей та набутих вмінь. Потрібно встати і почати; струсити втому від робочої круговерті, неприємностей, особистих переживань…Навіщо? Що отримується навзаєм? Дикий шал творчості, шановні! Віру у свої сили за дружньої незлобивої підтримки, духовний і матеріальний продукт зусиль. Ось приклад.
Україно-американська творча аґенція UA Modna  (керівник у Чикаґо – Світлана Іванишин-Угрина) заснована зовсім недавно, проте об’єднала людей різного віку  у бажанні та реалізації творчих струмин душі. В соцмережах уже знають цю аґенцію: активні по життю люди шукають себе у малярстві, письменстві, науці, рукоділлі, співі, віршуванні, кулінарії, дизайні одягу, меблів тощо. Тут  ти можеш на платформі агенції www.uamodna.com, що має величезний трафік, відкрити свій сайт, де і помістиш продукт власної творчості.
18 жовтня на базі Українського інституту сучасного мистецтва у Чикаґо вдруге відбулася мистецька акція UA Modna  . Щоразу це –  концептуально новий крок: сьогоднішній арт – клас дав можливість спарингу, тобто мав характер виклику, змагання. Пригадуєте перший наш вечір? У червні цього ж року  UA Modna  провела подібну   вечірку під назвою “Release your inner Picasso”, умовно перехопивши ініціативу Інституту мистецтв у Чикаґо, де кілька місяців відбувалася велика виставка робіт легендарного іспанця. Цього разу було вирішено додати родзинки – Арт-спарингу до створення replica відомих полотен імпресіоністів, які були також знамениті своїми дружньо-ворожими стосунками. Змагання також було умовним, йшлося не у порівнянні майстерності учасників, а їхньому вмінні отримувати радість від того, що відбувається. І якщо “Ван Гоги” були максимально зосереджені на роботі, працюючи у повній тиші, то “Гогени” ледве встигли виконати свої роботи через фестивальну атмосферу, яка панувала в їхньому залі (може, цьому сприяв той факт, що бар знаходився саме на території “Гогенів?) Отже, дві зали, два інструктори – професійні художники, у двох мовах, два зразки для роботи – “ Соняхи” ведучих імпресіоністів позаминулого століття, Ґоґена і Ван Ґоґа. Решта – ваша творчість під пильним оком Ivan Garcia( далі – просто Іван) та Миколи Багана.
Кожний учасник отримав шалений викид адреналіну. Не бралися до уваги вміння, вік, стать, освіта, сімейний стан, інші речі, якими ми зв’язані з соціумом. Був тільки ти і народжувана тобою мистецька річ.
І тільки повсякчасна цікавість на реакцію учасників дійства відволікала, примушувала фіксувати на фото і відео моменти їхнього справжнього  задоволення чи мук творчості. Публіка зібралася явно не байдужа до самого себе: учні, студенти, бізнесмени і бізнес-леді, діджеї, дизайнери, журналісти, вчителі, медики…
Ще на початку вечора, коли керівник цього проекту Світлана, оголосила програму, стало зрозуміло: буде і цікаво, і весело!
Та насамперед організатор привітала з днем народження велику прихильницю UA Modna, дивовижно товариську молоду жінку, активну пропагандистку творчих проектів, власницю салону “Chiсk” Олександру Чльоупек і вручила букет квітів, а подружки заготували торти зі свічками.
Фуршет, який зближує малознайомих людей та друзів, був спонсорований магазином “Ann’s Bakery”, кафе “Folklore”, “Shokolad”, “Old Lviv”. Було хмільно, солодко і смачно…
Дві зали поступово наповнювалися учасниками і вболівальниками, столи були уставлені мольбертами, розкладалися олівці, пензлі, туби з фарбами, палітрами. Бажаючі малювати соняхи Вінсента Ван Ґоґа працювали із молодим симпатичним мексиканцем Іваном.  Поль Ґоґен, зі своєю композицією квітів, предметів, видів теж не злякав “митців”. Нашим наставником  був  Микола Баган, який підтримував кожного. Допомагав Миколі  і учасницям художник Ярема Хрущ.
Дві команди з приблизно рівною кількістю учасників розпочали роботу. Дозвольте собі наступного разу, шановні, отримати піднесення семикласника, коли йому щастить в усьому, тоді ви зрозумієте мене…
Якщо ванґоґівці старанно демонстрували академічну тишу мистецької майстерні, ґоґенівці були так само мобільні, як сам патрон: радилися, порівнювали, раділи, кусали губи, виводили пензлями, траскали ними у розпачі, вигукували щось не дуже прийнятне у світському товаристві, вибухали сміхом, випрохували фарб, просили допомоги, відмовлялися від неї, раділи за когось, не вірили власному успіхові – словом, творили!
Розпашілі обличчя виказували хвилювання, коли робота була завершена і всіх покликали до загальної фотографії та покомандної. Наші вчителі всім дякували за нелегку та дуже вдалу роботу. Кожний поніс додому свій шедевр, який стане першим у майбутній власній галереї. А сім’я священика парафії святих Володимира і Ольги отця Ігоря Кошика та його дружини Олі буде мати дві чудові картини у своїй художній скарбниці. DJ Tima Fei був подивований і своїм малярським талантом, як і піаністка, вчителька музики, Людмила Краснюк. Дуже ориґінальним було полотно Сергія Михайлюка. Мама Люба і доня Ярка Телятинські працювали поруч, то й вийшло у обох гарно й чисто.
Позаяк Кредитна спілка “Самопоміч” спонсорувала захід, був розіграний у лотерею сертифікат на $100 між тими, хто прималював її лоґо та подарує картину кредитівці. Таких було четверо. Виграш  перепав  Cesar Navarro.
Після чисельних спалахів фото і відеокамер, очманілих від успіху “художників” та їхнього супроводу годі було закликати до слухання завершальної промови організатора Світлани. Всі не тільки виявили бажання брати участь у подальших акціях, а й допомагати організовувати їх. Приміром, Маргарита Данилюк з сестрою Мартусею, будучи заклопотаними багатодітними мамами, знайшли часину для особистісного зростання у художньому світі, який широко відчинений для кожного.
Насамкінець треба відзначити тих, кого мало видно, та без них не буває свят, хто завів мотор цього дивовижного творчого двигуна. Проект виник на базі Ukietech( президент – Віталій Іванишин). Він і зараз поставив все технічне обладнання зі своїми помічниками Леонідом Каркучанським та Олександром Гальком. Розвиває ідею і організовує роботу аґенції у соцмережах та тут, у Чикаґо, Світлана Іванишин-Угрина. Енерджайзерами та душевними натхненницями проекту є і, сподіваємося, будуть Олена Прийма та Мотря Мельник. Обидві пані безкоштовно виконали громаду роботи, щоб молоде українство творило і надалі у стінах Українського інституту сучасного мистецтва. Працювати з такими подвижницями – реальне щастя.
Каса “Самопоміч” вирішила бути у руслі творчих починань і багато зробила для цього: спасибі їй і особлива подяка Володимирові Тюну. Відео знімав Петро Ковтун, а умільці зроблять і порадують фільмом, де кожний зможе побачити всю феєрію нашої творчості.
Микола Баган став не тільки нашим вчителем, а й щедрим спонсором: це  його мольберти тепер служитимуть нам:.
Наталя Мусієвич теж має знати, як ми вдячні їй за те, що всі залишилися чистими, бо її фартушки знадобилися усім учасникам.
Галина УГРИНА,
Чикаго